Skip to Content

Новини

 

Працівниками управління, відповідно до затвердженого плану, проводиться робота з обкошування від травостою територій насосних станцій, дільниць управління. Також проводилось упорядкування території бази управління с. Михайлівка Запорізького району.

Проводилось очищення решіток підвідного каналу НС-4 Запорізької ЗС від водоростей і сміття. Заходи проведені для запобігання попадання сторонніх предметів у  всмоктуючий трубопровід.

   

У Вільнянському МУВГ продовжується виконання доглядових робіт на території бази управління с.Михайлівка. 

    

 На базі управління с.Михайлівка проводився ремонт трактора  ЭО-2621. Також проведена підготовка до фарбування та фарбування деталей трактора.

   

                     

Успішність будь-якої євроінтеграційної політики полягає не в твердженнях і деклараціях про європейський вибір, а в банальному слідуванні принципам та цілям цієї політики. Інтеграція до Європейського Союзу є шансом для України  перетворитися на стабільну державу, яка володіє незаперечними перспективами на майбутнє.

    Європейський Союз, до членства у якому прагне й Україна, має амбітну мету: до 2050 року досягти кліматичної нейтральності, нульових викидів СО2 в атмосферу. Одним із пріоритетів України є синхронізація з Європейським Зеленим Курсом та визначення власного шляху зеленого переходу. Це важливо не лише в світлі наших євроінтеграційних прагнень, а й для підвищення конкурентоздатності національної промисловості та сільського господарства, збереження навколишнього середовища для здоров’я самих українців.

                                                  Європейський зелений курс

Забезпечення чистої, доступної та безпечної енергії

 Будівництво та реконструкція в енергоефективний та ресурсоощадний спосіб

 Мобілізація промисловості для чистої та циркулярної економіки

 Амбіції щодо нульового забруднення для вільного від токсичних речовин  навколишнього середовища

 

Також проводився ремонт ганка біля центрального входу адмінбудівлі  ЕД-3. Роботи виконано з метою приведення адмінбудівлі дільниці у належний естетичний стан.

   

На експлуатаційній дільниці ЕД-3 с.Новоолександрівка Запорізького району проводилось фарбування опорних стойок та каркасу корзирька ганка центрального входу адмінбудівлі ЕД-3.

08 липня представниками БУВР річок Приазов’я також була проведена перевірка виконання доглядових робіт на по Вільнянській зрошувальній системі Запорізького району, технічного стану обладнання насосних станцій, наявності приладів водообліку та належного оформлення  документації.

   

06 липня представниками БУВР річок Приазов’я проведена перевірка виконання доглядових робіт на по Запорізькій зрошувальній системі Запорізького району, технічного стану обладнання насосних станцій, наявності приладів водообліку та належного оформлення  документації.

                                                                                    

Завершено роботи по монтажу огородження з профнастилу експлуатаційної дільниці ЕД-3 с.Новоолександрівка Запорізького району. Роботи проведені  з метою приведення дільниці у належний естетичний стан. 

 

 

Щорічно, у першу суботу липня, відзначається Міжнародний день Дніпра.

Річка, займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю). Свято День Дніпра носить екологічний і просвітницький характер. Святкування має на меті привернути увагу суспільства до водних ресурсів держави в цілому й використання дніпрової води.

Працівники управління також долучились до екологічної акції -  прибиралась прибережна захисна смуга річки Верхня Терса на території Новомиколаївської ОТГ Запорізького (Новомиколаївського) району, прибережна захисна смуга ставка Центральний в смт. Більмак на території Більмацької ОТГ Пологівського (Більмацького) району та  ставку с.Степне Степненської ОТГ Запорізького району.

 

      

                                                             

Продовжується виконання доглядових робіт на території бази управління с.Михайлівка, експлуатаційної дільниці ЕД-2 с.Петро-Михайлівка, МК-1 Жовтневої ЗС Запорізького району. Зазначені заходи виконуються з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

На експлуатаційній дільниці ЕД-3 с.Новоолександрівка продовжувались роботи по монтажу огородження з профнастилу. 

 

23 червня представниками Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я проведена перевірка насосних станцій Шевченківської зрошувальної системи та експлуатаційної дільниці ЕД-4 Запорізького району з питань охорони праці.  Зазначені заходи виконувались з метою  виявлення недоліків системи охорони праці та пожежної безпеки і вжити необхідних заходів для їх усунення.

17 червня представниками Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я проведена перевірка  стану об’єктів та обладнання з питань охорони праці, пожежної безпеки, наявність та ведення документації, санітарний стан побутових приміщень ЕД-1 та НС-2 Вільнянської зрошувальної  системи, ремонтно-механічної майстерні управління в с.Михайлівка Запорізького району.

На експлуатаційній дільниці ЕД-3 проведено демонтаж сітки огородження дільниці для монтажу огородження з профнастилу. Проведено зварювальні роботи, підготовка під фарбування та фарбування труб та кутків огорожі. Роботи продовжуються.

   11 червня 2021 року спеціалісти управління провели перевірку стану об’єктів та обладнання з питань охорони праці, пожежної безпеки, наявність та ведення документації, санітарний стан побутових приміщень по Розумовській НС та НСП-12 Верхньо-Тарасівської ЗС Запорізького району.

На території експлуатаційної дільниці ЕД-3 с. Новоолександрівка Запорізького району проводились роботи по обрізуванню кущів. Зазначені заходи виконуються з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

Проводилось виконання доглядових робіт по скошуванню рослинності трактором ЮМЗ-6 уздовж зрошувального каналу МК-1 Жовтневої зрошувальної системи Запорізького району. 

 На НСП-10 Верхньо-Тарасівської ЗС проводилось виконання переходу трансформатора ТМ-25 на ТМ-1000.Заходи проведені для роботи загального насосно-силового обладнання у поливний період.

 

Одне з питань по реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції - залучення України до формування політики Європейського зеленого курсу (ЄЗК). Наразі є велика потреба роз’яснювати значення Європейського зеленого курсу мешканцям України. 

З цією метою у червні надруковано статтю «Європейський зелений курс» у газеті «Рідний край» від 05.06.2021року №43 Пологівського (Більмацького)  району.

 

28 травня 2021 року представником Вільнянського МУВГ, спільно з органами місцевого самоврядування Михайло-Лукашівської сільської ОТГ,  проведено комісійне обстеження водного об’єкту на звернення від членів садового товариства «Зелений Гай Вільнянськ» щодо погіршення стану водного об’єкту розташованого на території Михайло-Лукашівської сільської ОТГ біля села Зелений Гай Запорізького району Запорізької області. Надано відповідь з приводу звернення.

      

                                       VIII з'їзд Федерації профспілок України 

25 травня 2021 року голова профкому Вільнянського МУВГ Семко І.А. приймала участь у проведенні VIII з'їзду Федерації профспілок України (ФПУ), який проходив у м.Київ.

Розглядались такі питання:

- обрання Голови Федерації профспілок України;

- стратегія діяльності ФПУ на 2021-2026 роки "Час дій та якісних змін";

- внесення змін до Статуту Федерації професійних спілок України.

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

На  НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району проводився ремонт всмоктуючого трубопроводу Д 300 мм  агрегату № 2. 

    

На НС-3 Шевченківської ЗС Запорізького району проводились роботи по заміні вікон насосної станції. Виконано демонтаж 14 віконних блоків та встановлено нові пластикові вікна.

 Вільнянським МУВГ проводилось виконання доглядових робіт  на території бази управління с.Михайлівка та експлуатаційній дільниці ЕД-3 Запорізького району. Зазначені заходи виконуються для приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

         

13 травня 2021 року проведено перевірку насосних станцій Жовтневої зрошувальної системи Запорізького району з питань охорони праці та виконання доглядових робіт.

Проводились роботи по встановлення комерційного вузла водообліку на Р-1 від НС-2 Вільнянської ЗС на трубопроводі Д 150 мм для подачі води садово-городнім товариствам. 

 До свята Дня Перемоги 9 травня управління вшанувало пам’ять загиблих воїнів покладанням вінків біля монументів  в селах Михайлівка, Василівське та Петро-Михайлівка Запорізького району.

    

На басейні добового регулювання НС-4 Вільнянської ЗС Запорізького району проводились останні підготовчі роботи до поливного сезону 2021 року. Встановлено рейку на БДР для визначення точного рівня води.

Проводились роботи по заміні вікон адмінбудівлі с.Михайлівка Запорізького району. Виконано демонтаж  старих вікон та встановлено пластикові вікна з закладення відкосів вікон. 

     

                                              28 квітня – Дня охорони праці.

У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

 

 

 

У 2021 році Міжнародна організація праці у цей день акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я (далі БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств. 

 

 

Вільнянське МУВГ провело обстеження стану охорони праці та пожежної безпеки на об'єктах управління. Оформлені куточки з охорони праці, стенди присвячені Дню охорони праці.

Проведені бесіди з праціниками управління  про застосування нових форм організації праці (дистанційну роботу), а також виникнення потенційних ризиків щодо БЗР.

   Проводились роботи з підготовки до поливного сезону. Так на НТ-3 ПК-2 біля НС-3 Вільнянської ЗС Запорізького району проводилась установка головної засувки Д 200 мм та лічильника.

     

    Проводилось будівництво трубопроводу для забезпечення крапельного зрошення земель СФГ «Лещенко В.М» на площі  19 га від трубопроводу 1-х-7 Вільнянської зрошувальної системи на території Матвіївської ОТГ Запорізького району  згідно проекту ТОВ «АР-СТРОЙ».

     

На каналі МК-2 Вільнянської ЗС проводились доглядові роботи - вирубка чагарнику бензопилою та вручну.

     

На Запорізькій зрошувальній системі від НС-1 проводився монтаж повітряуловлювача з вантузом на господарському трубопроводі ГТ-5 ПК 0+50. 

       

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

               

                       

21 грудня 2020 р стартувала інформаційна кампанія «EUКраїна». Проект ініційовано Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проекту ЄС «Association4U». Мета інформаційної кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції та продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

«Євроінтеграція – це про реальні позитивні зміни в житті людей, в які втілюються реформи та зобов’язання Уряду в межах Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Європейська інтеграція стосується всіх аспектів нашого життя – це краща освіта, більші можливості для українського бізнесу, зручні адміністративні послуги, захищені права споживача, якісні продукти на полицях магазинів. Кожен українець може пришвидшити рух України до ЄС, якщо буде слідувати європейським стандартам та цінностям. Саме тому запускається нова інформаційна кампанія, аби розповісти українцям, як імплементувати євроінтеграцію в кожен аспект нашого щоденного життя».

 Європейський зелений курс

Уряд затвердив план заходів на 2021 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції. Одне з питань - залучення України до формування політики Європейського зеленого курсу (ЄЗК).

Наразі є велика потреба роз’яснювати значення Європейського зеленого курсу мешканцям України.  

Екологи долучилися до розробки програми створення нової ідеології взаємовідносин між людською діяльністю та природним середовищем. Але сьогодні, через рік після проголошення нового європейського Зеленого курсу, віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголошує що «екологічна і економічна політики перестають сьогодні бути різними напрямками, це фактично єдиний процес».

Європейський зелений курс  – це програма дій, в центрі якої план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Документ охоплює всі сектори економіки та визначає політику ЄС на найближчі роки стосовно зміни клімату, промислової та аграрної політики, біорізноманіття, енергетики, торгівлі тощо. Протягом 2020 року Єврокомісія оприлюднила низку стратегічних документів у рамках ЄЗК. Зокрема, це нова аграрна стратегія «Від ферми до виделки», Стратегія біорізноманіття, План дій щодо впровадження циркулярної економіки, Кліматичний пакт.

Європейський союз вже має значний прогрес в області охорони довкілля. Життя в Європі зараз дуже відрізняється від того, яким воно було 30 і більше років назад.

«Зеленый пакт» включає в себе скорочення масштабів забруднення довкілля, розвиток «чистого» транспорту та «чистої» енергетики, підвищення якості управлення відходами, розвиток стійких практик ведення сільського господарства та збереження  біорізноманіття. При цьому важливо, що нова програма ЕС керується  результатами наукових досліджень та об’єктивними даними.
    Зміни в європейській економічній політиці не можуть обійти стороною Україну. Економіки наших країн взаємопов’язані через міжнародну торгівлю. Для України особливе значення мають такі розділи Європейського зеленого курсу, що стосується сільського господарства та біорізноманіття, і ми повинні в рамках співпраці з ЄС позиціонувати себе в якості стратегічного партнера в даних сферах.  

Україна має один з найвищих показників розорювання земель в світі. Щодо лісів, вони займають 15% території України, в той час як в ЄС ця цифра сягає 43%.  Другим питанням являється те, що Європа активно пропагандує органічне виробництво. Воно динамічно розвивається в Україні. Його розвиток дуже залежить від Євросоюзу (70% експорту органічної продукції йде саме в ЄС, Україна посідає друге місце за обсягами її постачання до ЄС). Європейські продукти харчування мають певні постійні стандарти: безпеку, поживність та якість. Це є результатом багаторічної політики ЄС. Нова стратегія передбачає наступні цілі: знизити використання печтицидів на 50 %, на 20 % використовувати менше добрив, зменшити застосування антимікробних препаратів, на 50 % скоротити втрати родючості грунту, повернути втрати біорізноманіття на 25 %, збільшити використання площ землі під органічне виробництво.

 «Європейський зелений курс» показує нам, як трансформувати наш спосіб життя і роботи, виробництва і споживання так, щоб ми жили більш здоровим життям і щоб наш бізнес був інноваційним.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

До дня довкілля Вільнянським міжрайонним управлінням водного господарства проводились роботи по упорядкуванню територій насосних станцій, експлуатаційних дільниць та бази управління. 

      

    

Проводилась висадка дерев біля водних об’єктів на території Новоолександрівської та Новомиколаївської ОТГ Запорізького району. 

      

Також  проводилась очистка прибережних захисних смуг водних об’єктів від сміття на території Більмацької ОТГ Пологівського району та Михайлівської ОТГ Запорізького району.

     

 

На напірному трубопроводі НТ-1 ПК 9 Вільнянської ЗС в камері зворотніх клапанів проводилась ревізія обхідної засувки Д 150 мм. 

                               

Проведено перевірку готовності насосних станцій Вільнянської зрошувальної системи до поливного сезону 2021 року  з питань  охорони праці, пожежної безпеки та оновлення пакетів документації.

   

На магістральному каналі МК-2 Жовтневої зрошувальної системи проводилась вирубка чагарнику кущорізом.

В рамках підготовки до поливного сезону 2021 року проводиться договірна кампанія з водокористувачами: садово-городніми  та городніми товариствами, фермерськими господарствами.

Гідрологічна експедиція учнівської молоді "Від гирла до витоку р.Вільнянка"

02-04 квітня 2021 року відбулася гідрологічна експедиція з активним способом пересування (пішохідний похід – 34 км) територією Запорізького району Запорізької області.    В експедиції взяли участь вихованці молодшої та старшої групи гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Рогатіна Я.О.) та вихованці гуртка «Джура» (керівник Ячін В.О.), що займаються на базі Вільнянської гімназії «Світоч». Маршрут подорожі був наступним: с.Вільноандріївка (гирло р.Вільнянка – Льовшинська затока) – с.Михайлівка – Дерезівський водоспад – с.Любимівка – с.Зелене – виток р. Вільнянка – м.Вільнянськ.   Однією із задач гідрологічної експедиції було дослідження основних фізико-хімічних показників води основної річки району. Було проведено ряд польових досліджень: температура, прозорість, запах, кислотність, жорсткість, мінералізація.   Спеціалістами БУВР річок Приазов’я надана інформаційно-методична допомога по річці Вільнянка. Також буде надана допомога у проведенні хіманалізів води по 3 точкам (гирло р.Вільнянка, ставок с. Михайлівка, виток р. Вільнянка с. Зелене).   Було проведено порівняльний аналіз паспорту річки Вільнянка 1993 року з реальними даними сьогодення, встановлено тимчасовий знак-табличку з оновленою інформацією про виток р. Вільнянка. За три дні учасники експедиції отримали новий практичний досвід, купу позитивних емоцій та приємних спогадів, всі отримані результати вихованці планують висвітлити в пошуково-дослідницьких програмах та конкурсах.

На НС-4 Шевч​енківської ЗС  проводився демонтаж та монтаж вікон.Зазначені заходи проводились з метою приведення водогосподарських об’єктів  у належний естетичний стан.

    

    

На НС-4 Шевченківської зрошувальної системи проводився ремонт двигуна 75 кВт агрегату № 3.

     

Гідрологічна експедиція шкільної молоді Приазовською височиною

    8-30 березня 2021 року відбулася гідрологічна експедиція - пересування територією Пологівсь-

кого району Запорізької області (пішохідний похід – 40 км). Метою експедиції було дослідження

верхнього басейну річки Конка, а саме, верхів’їв таких річок: Конка, Мокра Конка, Суха Конка та балка

Драгунка, а також прилеглої території. В експедиції взяли участь вихованці двох гуртків

КЗ «Центр туризму» ЗОР: 14 вихованців гуртка «Пішохідний туризм» на базі Вільнянської гімназії

«Світоч» та 7 вихованців гуртка «Пішохідний туризм», учнів КУ «Пологівський ЗЗСО І – ІІІ ст. № 5».

Маршрут подорожі був наступним:  залізнична станція «Синя Гора» (с. Новополтавка) −Токмак -

Могила – виток р. Конка – балка Драгунка – виток р. Мокра Конка – с. Зелений Гай– р. Суха Конка–

с. Кінські Роздори. Впродовж маршруту юні краєзнавці проводили гідрологічні дослідження,

вимірювали основні фізико-хімічні показники води у водоймах (температура, прозорість, запах,

кислотність, жорсткість, мінералізація). Спеціалістами БУВР річок Приазов’я надана  допомога у

проведенні хіманалізівводи  по 3 точкам (р. Конка, р. Мокра Конка, б. Драгунка). Проведена корекція

координат витоків річок та встановлено тимчасовий знак-табличку з оновленою інформацією про

виток р. Мокра Конка. Вихованці проводили екологічні акції з благоустрою цих територій,

здійснювали обстеження екологічного стану місцевості. За результатами експедиції вже зараз

можна зробити висновки про підвищену загальну мінералізацію досліджуваних водойм,

збільшення площ покритих очеретом, помірний рівень схилової ерозії. Прослідковуються

загальні наслідки аридизації клімату в останні роки: пересихання струмків, замулення джерел, зміна

рослинних формацій на більш посухостійкі (ксерофітні). Юні дослідники отримали важливий

практичний досвід у проведенні гідрологічних обстежень водойм, який вони планують висвітлити в

пошуково-дослідницьких програмах та конкурсах.

   

    

В рамках підготовки до поливного сезону 2021 року, на НС-2 Запорізької зрошувальної системи  проведено монтаж вакуумної системи.

      

Слюсарем з ремонту автомобілів Вільнянського МУВГ проведено поточний ремонт двигуна автомобіля ЗАЗ-110247. Зазначений ремонт дозволить надійно працювати  автомобілю.

    

 
  На НС-3 Шевченківської зрошувальної системи Запорізького району проведено ремонт вакуумного насоса.
  
          
    

На базі управління с.Михайлівка та ЕД-2 с.Петро-Михайлівка Запорізького району спільно із фахівцями Мелітопольської технічної школи 18 та 19 березня проведено щорічні навчання (курси цільового направлення) робітників управління експлуатаційної дільниці ЕД-1 та ЕД-2 та підтвердження групи з електробезпеки машиністів насосних установок. Зазначені заходи проводяться з метою попередження нещасних випадків в управлінні. 

     

22 березня – Всесвітній день води

Традиційно, кожного року на ДЕНЬ ВОДИ присвячується певна тема.   Цінність води для кожного з нас!гасло цьогорічного Дня води.  Вода - найважливіша складова всього живого на Землі, необхідний ресурс стабільного розвитку людства. Вона відіграє дуже важливу роль у житті людини, тварин і рослин.Тому це свято спонукає всіх замислитись над тим, як зберегти цей життєво необхідний ресурс.

Відео про річки можна подивитись за посиланням:       https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SSl2ioA&ab_channel

Я прибрав. Твоя черга 2: https://www.youtube.com/watch?v=5DAPu5t-IPc&ab_channel

Мультик про фосфати: https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0&t=7s&ab_channel

 

 До дня води Вільнянське МУВГ провело заходи щодо поширення інформації серед школярів про безцінність води.

У шкільних закладах Запорізького та Пологівського районах висвітлено тему цінності води для кожного з нас, проведено конкурси малюнків, створено аплікацію на тему збереження води, переглянуто відео про річки України, відеоролик «Прати чи купатися», мультик про фосфати.

В Більмацькому опорному закладі загальної середньої освіти (ЗЗСО) I-III ступенів до Всесвітнього дня води учнями 11 класу було представлено проект на тему «Цінність води». 

 

Залучились до цього відповідального заходу вихованці дитячої школи мистецтв  смт.Більмак. У конкурсі   малюнків про воду взяли учні молодших та старших класів. У  своїх роботах діти відобразили ставлення людей до води. Діти   охоче знайшли багато цікавих тем про воду і 23 учасники надали на конкурс 25 малюнків. Їх розмістили на виставці в одній із кімнат дитячої школи мистецтв (художнє відділення). Члени комісії уважно оглянули малюнки і вибрали найкращі. Переможці і призери конкурсу отримали подарунки від   Вільнянського МУВГ.                                            

        

      

    

     

Члени учнівського самоврядування Розівського ЗЗСО 2 І-ІІІ ступенів приділили увагу темі води. Адже в Розівському районі ця тема дуже актуальна. Часті перебої з постачанням води, малий рівень води в колодязях, міліють водойми.  Намагаючись привернути увагу мешканців громади до наболілої теми, школярі організували флешмоб «Н2О». Це заклик людей заощаджувати водні ресурси рідного краю, адже ситуація критична. Діти розробили ряд заходів з економії водних ресурсів та закликають мешканців починати економію води з себе, тоді інші підхоплять цю хвилю та підуть на зустріч!  Паралельно з цим було проведено онлайн-квест в мережі Інстаграм. В якому взяло участь 32 людини. Вони відгадували загадки, називали найбільші гідроресурси країни, проходили бліцопитування. В кінці квесту учасники отримали подяки та денний запас води! Цінуйте воду!

                                               

Надруковано 3 статті: в газеті „Наше життя” Запорізького району № 11 від 18.03.2021 «Цінність води», в газеті «Рідний край» Пологівського району № 21 від 20.03.2021 «Вода - це вичерпний ресурс», та в газеті «Роз-інформ» Пологівського району № 12 від 20.03.2021 «Вода-ваше здоров’я, вода-це ви самі» 

    

    

   

 

12 березня поточного року, на базі БУВР річок Приазов’я м.Запоріжжя, проведено кущову нараду за участю представників управління з питань підготовки до поливного сезону 2021 року, а саме: початок поливного сезону та порядок подачі води у поточному році; порядок укладання договорів про надання послуг повязаних із переміщенням та забором води на полив; питання формування вартості послуг повязаних із забором води. 

  

Вільнянським МУВГ проводилась заготовка дров для опалення ремонтно-механічної майстерні управління у весняний період. Роботи проведені власними силами працівників управління.

       

На базі ЕД-3 с.Новоолександрівка Запорізького району спільно із фахівцями Мелітопольської технічної школи 4 березня проведено щорічне навчання (курси цільового направлення) робітників управління експлуатаційної дільниці ЕД-3 та підтвердження групи з електробезпеки машиністів насосних установок ЕД-3.

На базі управління проводилось технічне обслуговування автокрана  КС-3575А. Зазначені заходи виконувались з метою підготовки до поливного сезону 2021 року.

Вільнянським МУВГ проводились роботи по упорядкуванню території бази управління (видалення дерев бензопилою).

На БДР-1 Вільнянської зрошувальної системи Запорізького району  проведено підрізання дерев для омолодження.Зазначені роботи проведені з метою попередження виникнення аварійних ситуацій на водогосподарських об’єктах.

На НСП-12 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилась підготовка роторів насосів до поливного сезону 2021 року.

 З метою контролю за ходом підготовки міжгосподарських меліоративних систем до поливного сезону 2021 року фахівцями БУВР річок Приазов’я 16 лютого проведено перевірку насосних станцій НС-1, НС-2, НС-3, НС-4 Вільнянської ЗС Запорізького району та 18 лютого - перевірку насосних станцій НСП-1, НСП-2, НСП-4 Шевченківської ЗС Запогрізького району

   

   

У побутовому приміщенні НС-1 Запорізької зрошувальної системи проведено встановлення твердопаливного котла та монтаж системи опалення. Роботи проведені для забезпечення належних умов праці машиністів насосної станції.

                          

 Відповідно до наказу Вільнянського МУВГ від 21. 01.2021 року № 5 «Про пропуск  льодоходу, повені та паводків у 2021 році»  проведено обстеження річки Конка в м. Оріхів на території Преображенської ОТГ Пологівського району в місці перетину з автошляхом Оріхів – Токмак у зв’язку з пропуском можливої повені та паводків у 2021 році.  Перешкод для пропуску льодоходу, повені та  паводків не має.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна

кампанія EUkraina

 

       

В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina за ініціативи Уряду та підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та спільно з проектом ЄС Association4U, яка розповідає про базові європейські цінності, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС.

Мета кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції, зробити підтримку євроінтеграції українцями свідомою, продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

Завданням інформаційної кампанії EUkraina є показ практичної вигоди, яку отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Так наприклад, в Україні введено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, який виконується за європейськими стандартами (відповідно до вимог Водної рамкової Директиви).

Відповідно до європейських стандартів Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу поверхневих вод. Для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 4 базових лабораторій – Західного (м. Івано-Франківськ), Східного (м. Слов’янськ), Північного (м. Вишгород) та Південного (м. Одеса) регіонів. Це дасть можливість контролювати якість води відповідно до європейський стандартів для досягнення в майбутньому доброго екологічного стану масивів поверхневих вод.

Підтримка євроінтеграції має стати частиною українського світогляду. Сьогодні євроінтеграція має сприйматися як щось життєве, просте, що стосується кожного  з нас.

Детальніше з інформацією про урядову інформаційну кампанію EUkraina можна ознайомитися за посиланням https://association4u.in.ua/   Тож, долучайтеся до кампанії та завантажуйте рамку EUkraina на фото вашого профілю у Фейсбук за лінком https://bit.ly/3au2RNv

      

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Працівниками управління експлуатаційної дільниці ЕД-3 с.Новоолександрівка Запорізького району  проводився поточний ремонт зварювального агрегату САК.

Відповідно до наказу Вільнянського МУВГ «Про пропуск  льодоходу, повені та паводків у 2021 році»  проведено обстеження річки Конка в місці перетину з автошляхом Григорівка – Веселянка на території Новоолександрівської ОТГ Запорізького району та затоки Дніпровського водосховища в місці перетину з трасою Харків – Сімферополь на території Михайлівської ОТГ Запорізького району.  Також обстежена річка Конка на території Таврійської ОТГ Запорізького району в місці перетину з автошляхом с.Таврійське - смт.Комишуваха  у зв’язку з пропуском можливої повені та паводків у 2021 році.  Перешкод для пропуску льодоходу, повені та  паводків не має.

Проводилась заготовка дров для опалення насосних станцій ЕД-1 Запорізького району у зимовий період.

 

У зв’язку з випаданням снігу проведено роботи з розчищення території адмінбудівлі с.Михайлівка Запорізького району та дороги до управління трактором  МТЗ.

   

Проводилась заготовка та перевозка дров для опалення адмінбудівлі ЕД-3 с.Новоолександрівка Запорізького району  у зимовий період .

    

Проводилось облицювання басейну БДР НС-4 Вільнянської зрошувальної системи

      

        На НС-4 Шевченківської зрошувальної системи Запорізького району проводилось зняття фільтраційних касет. Зазначені заходи проведені з метою  підготовки об’єктів до поливного сезону 2021 року.    

  

Згідно наказу „Про проведення щорічної інвентаризації у 2020 році” інвентаризаційною комісією проводилася інвентаризація основних засобів та інших необоротних активів управління на дільниці № 3 та насосних станціях ЕД-3 Запорізької ЗС.

Також проводилася інвентаризація основних засобів та інших необоротних активів управління на дільниці №2 та насосних станціях ЕД-2 Жовтневої ЗС.

На НС-1 Шевченківської ЗС Запорізького району проводилась заміна зношеного вакуумного насоса на відновлений.

Закінчуються роботи по ремонту адмінбудівлі експлуатаційної дільниці ЕД-3 в с.Новоолександрівка Запорізького району. Виконано бетонні роботи при вході в адмінбудівлю. Зазначені заходи виконуються з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

   

Також виконано бетонні роботи в БДР НС-2 Запорізької ЗС Запорізького району.

Продовжувались роботи по ремонту адмінбудівлі експлуатаційної дільниці ЕД-3 в с.Новоолександрівка Запорізького району. Виконано фарбування цоколя адміністративної будівлі.

На НС-3 Вільнянської ЗС Вільнянського району виконувався частковий ремонт водовідливних труб та карнизів. 

     

Також проведено ремонт зовнішніх стін будівлі НС-3 окремими місцями. Зазначені заходи виконуються з метою збереження цілісності будівлі.

На  НС-1 та НС-4 Вільнянської ЗС Вільнянського району виконувались роботи по фарбуванню водозабірних решіток та направляючих.

 

На НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району виконувались роботи по очистці басейну НС-2 від наносів. Роботи проводились з метою підготовки об’єктів до поливного сезону 2021 року.

 

                Також проводилось фарбування напірного та всмоктуючого трубопроводів БДР НС-2 Запорізької зрошувальної системи. 

   

 

Вільнянським МУВГ у листопаді закінчувались роботи по фарбуванню стін адмінбудівлі експлуатаційної дільниці ЕД-3 в с.Новоолександрівка Запорізького району. 

     

   

 

У жовтні 2020 року виконувались роботи по грунтуванню та фарбуванню зовнішніх стін адмінбудівлі ЕД-3 (с.Новоолександрівка). Зазначені заходи виконуються з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

    

  

 

Продовжуються роботи по ремонту адмінбудівлі експлуатаційної дільниці ЕД-3 в с.Новоолександрівка Запорізького району. Виконано ремонт окремих місць пошкодженого бетонного відмощення.

    

Проводяться ремонтні роботи на НС-3 Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району.

Виконано роботи по ремонту штукатурки стін фасаду окремими місцями. Зазначені заходи виконуються з метою збереження цілісності будівлі.

       

Продовжувались виконуватись роботи по  ремонту покрівлі адмінбудівлі експлуатаційної дільниці   ЕД-3  в с.Новоолександрівка Запорізького району.

Кожний рік у 3-ті вихідні вересня (цього року 19 вересня) по всьому світу проходять екологічні акції в рамках Міжнародного дня чистих берегів.

Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Метою акції є позитивні зміни екологічної свідомості нашого суспільства задля попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів та заради бережливого ставлення до берегів річок України та світу.

Пропонуємо всім бажаючим долучитись до Міжнародного дня чистих берегів, підтримавши екоівент та вийти на прибирання берегів річок.

Колектив Вільнянського МУВГ долучився до масштабного екологічного івенту „Міжнародний день чистих берегів”.

Прибирався берег Дніпровського водосховища в м. Запоріжжя, в прибережній смузі р.Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району,  на березі 2 водойм  притоки р.Камянка на території Більмацької ОТГ Більмацького району, на території Наталівської сільської ради Запорізького району.

  

  

  

  

 

18 вересня, починаючи з 2003 року, за ініціативи Американського фонду чистої води відзначається екологічне свято – Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води спрямоване на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів та участь у захисті від забруднення.

За традицією цього дня бажаючим з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення проти епідеміологічних заходів» пропонується взяти проби у різних водоймах та провести ряд нескладних аналізів для визначення якості води у місцевих водоймах.

                

Представник управління прийняв участь в семінарі-навчанні «Прилади системи комерційного обліку води на самопливних каналах та їх автоматизація» на виробничій базі ПРАТ «Енергооблік» в м.Харків. Пройдено теоретично-практичний курс з експлуатації та обслуговування мобільних, стаціонарних витратомірів-лічильників води УВР-011 та витратомірів-лічильників води УВР-011 з автономним живленням.

  

Продовжувались виконуватись роботи по  ремонту покрівлі адмінбудівлі експлуатаційної дільниці   ЕД-3  в с.Новоолександрівка Запорізького району. Встановлювались відливи, закріплювались листи профнастилу 

  

Водниками Вільнянського МУВГ БУВР річок Приазов’я власними силами продовжуються роботи по ремонту покрівлі адмінбудівлі ЕД-3 в с. Новоолександрівка Запорізького району. 

   

Продовжується поточний ремонт покрівлі адмінбудівлі ЕД-3 (с. Новоолександрівка) Запорізького району. 

На базі управління (с. Михайлівка), проведено модернізацію ріжучої частини косарки роторної. Переобладнання виконано для проведення робіт під ухилом на бермах зрошувальних каналів.

На об’єктах Вільнянського МУВГ проводились доглядові роботи: скошувалась рослинності на території трансформаторної підстанції насосної станції НСП-3 Жовтневої зрошувальної системи. Роботи проведені  з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан. 

Також проводяться доглядові роботи на насосних станціях (НСП-7 Жовтневої ЗС), на експлуатаційній дільниці ЕД-2 (с. Петро-Михайлівка).

         

Представники Вільнянського МУВГ 6 серпня прийняли участь у виїздній нараді щодо ремонту пошкодженої водоскидної споруди ставка на території Вільнянського району (Максимівська сільська рада) та Новомиколаївського району (Новоіванківська сільська рада), розташованому в природно-заповідному фонді На об’єктах Вільнянського МУВГ проводились доглядові роботи, а саме: на експлуатаційній дільниці ЕД-2 (с. Петро-Михайлівка) та НСП-7 Жовтневої ЗС.

Також проводилось скошування рослинності на території трансформаторної підстанції насосної станції НСП-3 Жовтневої зрошувальної системи.

Роботи проведені  з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.  заказника місцевого значення «Лубенцівський».

У заході брали участь керівництво двох районів та фахові спеціалісти райдержадміністрацій, керівництво сільських рад на території яких знаходиться водний об’єкт, представників ДСНС Вільнянського району, департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля обласної державної адміністрації .

  

  

  

Розпочато поточний ремонт покрівлі адмінбудівлі ЕД-3 (с.Новоолександрівка) Запорізького району. Роботи проводяться власними силами управління. Демонтовано старий водостічний жолоб.Проводиться підготовка покрівлі під бетонування брусків для кріплення рулонного покриття.

 

На НС-3 Вільнянької ЗС Вільнянського району проводилася заміна вікон насосної станції.

У липні працювала комісія з інвентаризації ставків, водосховищ та гідротехнічних споруд, проведення аналізу правового статусу, оцінки ефективності їх існування по Більмацькій ОТГ Більмацького району. Обстежено 6 водних об’єктів та ГТС на них. 

На НС-3 Вільнянької ЗС Вільнянського району виконується поточний ремонт згідно плану – проводиться заміна вікон насосної станції. Зазначені заходи виконуються для приведення насосної станції у належний естетичний стан.

  

На базі управління проводились роботи по виготовленню каналізаційних люків у кількості 5 шт. Роботи проведені з метою запобігання виникнення нещасних випадків на виробництві.

  

На базі управління проводився ремонт косарки роторної Z-173/1. Заміна підшипників ріжучого апарату на косарці зроблена для якісного скошування рослинності.

  

         На МК-2 Вільнянської ЗС проводилась вирубка порослі вручну. Роботи продовжуються.Зазначені заходи виконуються з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан. 

  

На об’єктах управління продовжуються доглядові роботи територій насосних станцій. Проводилось скошування рослинності на території ГНС Жовтневої ЗС та хімічна боротьба з рослинністю - обробка гербіцидом «Геліос» на території підстанції ГНС.  

 На НС-2 Запорізької ЗС Запорізького району виконується поточний ремонт згідно плану - проведено фарбування вікон.

 

 На ЕД-3 Запорізької ЗС проводились зварювальні роботи вловлювача зайвого повітря для скиду через вантуз на внутрішньогосподарському трубопроводі ХТ-5 Запорізької ЗС.

  

День Дніпра 

Щорічно, у першу суботу липня, відзначається Міжнародний день Дніпра.

Дніпро - головна прісноводна артерія країни, могутня транспортна магістраль, місце відпочинку сотень тисяч українців, одна з найбільш красивих річок у Европі.

Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України. У Запорізькій області Дніпро протікає на ділянці 167,5 км.

Головна річка країни є основним джерелом питної води для багатьох великих і малих міст України. Запоріжжя – єдине місто у Дніпровському басейні, яке має водопостачання з Дніпровського водосховища при повній відсутності альтернативних джерел водопостачання.

Хочеться щоб кожна людина бережно відносилась до водних ресурсів. Сьогодні кожен може внести часточку в загальне діло, просто прибравши на березі за собою сміття. 

Працівники Вільнянського МУВГ також долучились до заходу щодо відзначення Дня Дніпра та провели акцію «Чистий берег» - прибиралось сміття на березі річки Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району, річки Вільнянка на території Любимівської сільської ради Вільнянського району,  біля ставка на території Новоолександрівської сільської ради Запорізького району, та за участю депутатів та небайдужих селища Більмак на березі ставка «Таврійського» на річці Кам’янка на території Більмацької селищної ради Більмацького району. Прибрано близько 2 га прибережної зони, зібрано до тонни сміття яке беспосередньо вантажилось і вивезено на сміттевий полігон.

  

  

  

  

    

На ЕД-2 Жовтневої зрошувальної системи проводився ремонт косарки роторної навісної КРН-2,1. Заміна ножів на косарці зроблена для якісного скошування рослинності.

Продовжуються проводитись доглядові роботи по скошуванню рослинності трактором ЮМЗ-6 уздовж дороги до НСП-2  Жовтневої зрошувальної системи Вільнянського району.

  

Проводилась хімічна боротьба з рослинністю (обробка гербіцидом «Геліос») на території  НСП-3 та підстанції Жовтневої ЗС з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

  

Продовжуються проводитись доглядові роботи по скошуванню рослинності трактором МТЗ-82 уздовж зрошувального каналу МК-1 Вільнянської зрошувальної системи  Вільнянського району.

  

Проводилась хімічна боротьба з рослинністю (обробка гербіцидом «Геліос») навколо бази управління, на території насосних станцій, підстанцій Запорізької та Жовтневої ЗС.

  

 

    

Слюсарем з ремонту автомобілів Вільнянського МУВГ проведено ремонт автомобіля ВАЗ-21074 - заміна водяного насоса  та ремонт електрообладнання.  

           

Проводилось фарбування вакуумного насоса Sigma під встановлення на НС-1 Шевченківської ЗС.

На МТ-1 біля Розумовської НС Запорізького району проводились бетонні роботи по встановленню хомута на з/б трубопроводі Д 900 мм після пориву на системі. Роботи проведені для відновлення водопостачання водокористувачам.

Проводились доглядові роботи - скошування рослинності трактором МТЗ-82 уздовж дороги до НС-2 Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району.

    

  

На об’єктах управління продовжуються уходні роботи територій насосних станцій. Проводилось скошування рослинності біля підстанцій та БДР.

Проводилось усунення пориву (зварювальні роботи) поблизу НС-2 Запорізької ЗС на МТ-1 ПК 36  d-900мм. Роботи проведені власними силами управління для відновлення подачі води водокористувачам.

18 травня на НС-1 та НС-3 Вільнянської ЗС Вільнянського району проведено енергоаудит спеціалістом Мелітопольської метрологічної лабораторії. Знімались показники лічильника для визначення миттєвого споживання електроенергії.

                

На НСП-12 Верхньо-Тарасівської ЗС Запорізького району проводилась розробка грунту в траншеї для прокладення під УЗР-В та встановлювався ультразвуковий лічильник води «Ірка», що дозволить по приладу визначати облік води по насосній станції.

   

У Пологівському районі ожив водоспад

У Пологівському районі ожив водоспад неподалік с.Кінські Роздори.  Останній раз вода била тут років 10 тому, а цього року люди знову побачили неймовірну красу природного явища.

Водоспад виник на початку 80-х років, коли була споруджена "стара" дамба. Місцеві сподіваються, що водоспад порадує ще довго, але залежить все від погоди та рівня води у дамбі, що неподалік. Поки ж тече вода, побачити таку красу потрібно обов’язково.

Подивитися видео за посиланням: https://tv5.zp.ua/news/u-pologivskomu-rajoni-ozhiv-vodospad/

 

Продовжуються уходні роботи на територіях насосних станцій. Роботи проведені  з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

 

9 травня 2020 року - 75 річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До свята Дня Перемоги  управління вшанувало память загиблих воїнів покладанням вінка біля монументу.

 

Продовжується договірна кампанія - укладаються договори про надання послуг пов’язаних із забором води із використанням водозабірних споруд юридичними та фізичними особами на полив богарних земель (землі–супутники) по Вільнянському та Запорізькому районах.

Проводились роботи по встановлення комерційного вузла водообліку на РТ-1 НС-2 Запорізької ЗС. Зазначені заходи дозволять вести достовірний облік води з точки водовиділу.

Проводились уходні роботи на території бази управління с.Михайлівка, ЕД-1 та НС-2 Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району: скошування трави мотокосою, побілка бордюрів, фарбування. 

  Проводився полив зрошуваних земель від НС-4 Вільнянської ЗС крапельним способом ФГ «Лещенко» цибулі на площа 65 га.

Проведена підготовка НС-4 Шевченківської ЗС Запорізького району до поливного періоду 2020 року.

Проводились роботи на підстанції НС-2 Вільнянської ЗС  - заміна трансформатора напруги НТМІ.

                                                                  

                                                                                 ДЕНЬ  ДОВКІЛЛЯ

 Щорічно у третю суботу квітня відзначається День навколишнього середовища  (День довкілля).  В 2020 році день довкілля припадає на 18 квітня. Саме в цей час багато заходів проводиться по прибиранню та озелененню території і парків, очищення водних джерел, поширенню екологічних знань.

Дбати про збереження природи може кожен, навіть в умовах самоїзоляції. Всі, хто небайдужі, долучайтесь до дня довкілля та подбайте щоб в навколишнє середовище потрапляло менше поліетилену, не розкидуйте сміття, використовуйте енергозберігаючі лампи інше.   Зробимо нашу країну чистішою.

 

На НС-4 Вільнянської зрошувальної системи  проводились зварювальні роботи огорожі приямка скиду з БДР НС-4 до камери витратомірів.  

 

 

 

На НС-3 Вільнянської ЗС Вільнянського району НТ-3 ПК-2+50 проводились роботи по встановленню лічильника МZ-200. Даний вид заходів забезпечить об’єднання 17 садово-городніх товариств в 1 точку водовиділу.

                 

Продовжувався поточний ремонт будівлі НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району.

Станом на 15.04.2020 року виконано побілку стелі - 147 м2. Роботи проведені власними силами працівників управління. Зазначені заходи виконуються з метою приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

                   

Проводились роботи по встановленню ультразвукового витратоміра УЗРВ-011 в точці водовиділу РТ-3 Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району. Зазначені заходи дозволять вести облік забраної води для поливу площі 100 га на землях СФГ «Лещенко».

          

На НС-1 Вільнянської зрошувальної системи проводилась заміна насосного агрегату № 2 насос 22НДС з електродвигуном потужністю 1600 кВт маркою двигуна СДН-15-39-6 на насос Д2000-100А з електродвигуном А13-46-6, 630 кВт, 6 кВ. Проведено монтаж всмоктуючого та напірного трубопроводів та бетонні  роботи під фундамент. Даний вид робіт збільшує енергоефективність роботи насосної станції.

   

 

   

 

       

 

До уваги громадян!!!

Інформуємо, що у зв’язку із загрозливою ситуацією в країні щодо СОVІD-19, в управлінні скасовано проведення особистого прийому громадян та масові заходи.

   Вільнянське МУВГ продовжує виконувати свої функції у штатному режимі та переходить на дистанційний режим роботи.

Тож зберігайте спокій, мийте руки за допомогою мила і води або антисептиків, регулярно провітрюйте приміщення та дезинфікуйте поверхні до яких часто торкаєтесь: дверні ручки, вимикачі, робочий стіл, клавіатура, мобільні телефони тощо. Утримуйтесь від відвідування місць скупчення людей. Витримуйте дистанцію понад 1,5 м від інших людей. Одягайте захисні маски при відвідуванні магазинів, аптек. Ці заходи

суттєво обмежують розповсюдження коронавірусу.

 

 

    

 

 

На НС-4 Вільнянської зрошувальної системи проводилась очистка приямка водозабору в БДР від наносів та сміття – 12 м3. Даний вид заходів з метою підготовки об’єктів до поливного сезону 2020 року.

На НС-4 Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району проводилась ревізія та установка засувки Д 600 мм (РТ-3).Роботи проведені з метою відновлення СФГ «Лещенко» поливу на площі 100 га.

У березні 2020 року проводився поточний ремонт будівлі НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району - виконано роботи з побілки стелі та стін будівлі.

На НС-4 Шевченківської ЗС Запорізького району проводилось укладання бетону на укосі  басейну добового регулювання.

 

Обирайте безфосфатні пральні засоби.

Мабуть кожен українець бачив як влітку вода у більшості наших водойм стає зеленою. Багато хто знає, що причиною цього є використання миючих засобів, які містять фосфати або ж фосфонати.

При потраплянні у водойми сполук фосфору, він викликає швидкий ріст водоростей, особливо синьо-зелених, а це в свою чергу призводить до порушення природної біосистеми.

Станом на сьогодні практично у всіх країнах світу виробництво фосфатних миючих засобів дуже обмежено, або взагалі заборонено.

Негативний вплив фосфатів проявляється у створенні ризиків для здоров’я людини. Забруднену воду не можна пити, інакше можете мати небезпечні для вашого організму наслідки. В такій воді не рекомендовано купатись – після цього можуть розвиватися шкірні захворювання.

Фосфати негативно впливають на умови існування водних живих ресурсів. Водорості посилено витягують із води розчинений кисень, не пропускають сонячні промені. Від дефіциту кисню починає гинути риба та інші водні біоресурси, від розкладу яких в воду потрапляє велика кількість біотоксинів.

Також фосфати незадовільно впливають на використання водойм в рекреаційних цілях. Коли синьо-зелені водорості відмирають, їх починає викидати хвилями на берег, там вони розкладаються і спричиняють неприємний запах.

Шляхами вирішення проблеми забруднення водойм фосфатами є формування екологічної свідомості у громадян.

Вільнянське МУВГ намагається донести до жителів інформацію щодо шкідливості фосфатовмісних миючих засобів, однак зусиль лише однієї організації недостатньо, щоб кардинально змінити ситуацію.

До просвітницької роботи мають долучитися і місцеві органи влади, об’єднані територіальні громади, заклади освіти.

Як особисто кожен може вплинути на зменшення забруднення водойм фосфатами?

- Прямо від сьогодні, не чекаючи офіційної заборони на рівні держави, відмовитися від використання синтетичних миючих засобів, які серед інших складників містять фосфати чи фосфонати.

- Час від часу розміщувати на свої сторінках в соціальних мережах інформацію про шкоду, які наносять такі синтетичні засоби нашим водоймам.

- Регулярно проводити роз’яснювальну (просвітницьку) роботу із своїми рідними та знайомити з метою формування у них екологічної свідомості.

Тож купуйте засоби без вмісту фосфору – врятуйте річки від «цвітіння».

 

Вільнянське МУВГ доводить до відома, що щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води. У 2020 році він буде проходити під гаслом «Вода та зміни клімату — прискорення дій». У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.

З метою привернення уваги мешканців регіону до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення населення, Вільнянське МУВГ звертається до вас з проханням про необхідність шанобливого ставлення до води. Зокрема, вживати заходів щодо її економного використання, користування у побуті безфосфатними миючими засобами та ін.

Спільними зусиллями ми допоможемо усім громадянам зрозуміти цінність води як для них самих, так і для майбутніх поколінь.

 Всім, хто зацікавився даною темою, пропонуємо  ознайомитись з інформацією про дбайливе ставлення до води , яка прикладена нижче.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Інформація до відома

Упродовж осінньо-зимового періоду 2019-2020 рр. в басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови. Календарна зима 2019-2020 рр. характеризується аномально й стабільно теплою погодою та меншою за норму кількістю опадів.

 Водність більшості річок  з осені зберігається меншою за середні багаторічні значення. Снігових запасів не було. Такі несприятливі гідрометеорологічні умови у басейнах всіх річок спостерігається вперше.

Враховуючи гідрометеорологічну обстановку по регіону та ситуацію щодо водності річок, Вільнянське міжрайонне управління водного господарства рекомендує користувачам гідротехнічних споруд водних об’єктів (ставків та водосховищ) утримувати їх в належному стані, не допустити скиди з водойм.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Працівниками управління до Всесвітнього дня води проведено зустрічі з учнями 5-10 класів в Більмацькій спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів «Інтелект» та Більмацькій опорній ЗОШ І-ІІІ ступенів Більмацького району а також Новомиколаївській ЗОШ I-III cтупенів лекцій на тему «Вода та зміни клімату - прискорення дій».

Переглянуто відеоролики «Річки України», «Склянка води», «Обирай прати чи купатися».

12 березня Більмацька художня дитяча школа провела виставку робіт юних художників. Комісією були визначені переможці кращого малюнку. Було відзначено чотири кращі малюнки. Перше, друге і два треті місця. Переможцям були вручені подарунки , всі інші отримали призи за участь.

Надрукована стаття в газеті „Наше життя” Новомиколаївського району № 20 від 14.03.2020 року «Вода-найдорожчий ресурс»

Надрукована стаття в газеті «Рідний край» Більмацького району №21 від 14.03.2020 року «22 березня-Всесвітній день води».

Надрукована стаття в газеті "Роз-інформ" Розівського району №12 від 21.03.2020 року "22 березня - Всесваітній день води".

 

 

13 березня 2020 року на виконання листа Пологівського відділу Токмацької місцевої прокуратури спеціалістом управління у складі комісії було проведено огляд гідротехнічних споруд, які розташовані в басейні р.Молочна на території Григорівської сільської ради Пологівського району.

 З 10 по 13 березня проведено навчання машиністів насосних установок, електрогазозварників та електромонтерів управління з питань охорони праці, підтвердження групи допуску з електробезпеки.

На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводився ремонт насоса 10Д6, що дозволить надійно працювати насосу у поливний період 2020 року.

 

 На НС-3 Шевченківської зрошувальної системи Запорізького району проведено заміну підшипників на двигуні 250 кВт насосного агрегату № 2.

На НСП-12 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району - насос 10Д6 агрегат № 2 після грунтування. 

На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилось фарбування електроприводу напірної засувки агрегату № 5. 

На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи проводився ремонт ротора насоса 200Д60 агрегату № 1.

На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилось фарбування блоку електричної талі ЕТ 311 та її встановлення.

26 лютого проведено перевірку насосних станцій Верхньо-Тарасівської, Розумовської та Шевченківської зрошувальних систем Запорізького району згідно плану проведення ремонтних робіт до поливного сезону.

На НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району проводився ремонт насосного агрегату    № 5 – набивка сальника (гідроущільнення). Зазначені заходи дозволять надійно працювати насосному агрегату  у поливний період 2020 року.

На базі управління с.Михайлівка Вільнянського району 19 лютого Мелітопольською технічною школою проведено курси цільового направлення машиністів насосних установок, машиністів крана, стропальників; навчання працівників, що залучаються до робіт на висоті, при експлуатації каналів, трубопроводів та ГТС та працівників, що виконують роботи газонокосарками та бензопилами, із застосуванням електроінструменту.

18 лютого 2020 року проведено перевірку насосних станцій Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району з питань охорони праці та пожежної безпеки, наявність та ведення документації. Зазначені заходи виконувались з метою виявлення недоліків системи охорони праці та вжити необхідних заходів для їх усунення.

 

Вільнянським МУВГ на  НСП-12 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилась підготовка рами насосного агрегату №2 під заливку бетоном.  Даний вид робіт проводиться для подальшого встановлення насосного агрегату.

 

На  НС-4 Шевченківської зрошувальної системи Запорізького району проводився монтаж всмоктуючого трубопроводу агрегату № 1а між насосною станцією та аванкамерою згідно робочого проекту Діпроводгоспу «Реконструкція зрошувальної мережі шляхом встановлення нових дощувальних машин на внутрішньогосподарській мережі від НС-4 Шевченківської зрошувальної системи». Даний вид робіт проводиться під полив одної дощувальної машини та економії елекроенергії.

 

З 31 січня по 02 лютого 2020 року гуртком КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Рогатіна Я.О.) за допомогою методиста краєзнавчого відділу Савельєва О.Г. було вперше проведено гідрологічну експедицію Запорізькою областю.

Експедиція проходила з активним способом пересування за маршрутом, що склав 25 км. Гуртківці досліджували річку Вільнянку та її праву притоку – річку Вербову. Гідрологічне обстеження проводилось у польових умовах на березі водоймищ, що утворені цими річками, за допомогою спеціальних приладів:

- TDS-прилад (для вимірювання загальної мінералізації);

- диск Секкі (для вимірювання прозорості води);

- «Aquatest. Водомір-жорсткість» (індикаторні смужки для вимірювання жорсткості води);

- індикаторні смужки для вимірювання кислотності;

- термометр для вимірювання температури води.

Рухаючись ниткою маршруту від с. Гнаровське вздовж б. Вербової до міста впадіння її в р. Вільнянку та далі проти течії до м.Вільнянськ, група дослідників спостерігала декілька штучних водоспадів та цікаві геологічні відслонення.

Інформація

про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

(за кодом класифікації доходів бюджету 22130000)

за  2019 рік

 

№ з/п

 

 

райони

Кількість водних  об’єктів переданих в оренду (договори оренди погоджені з БУВР річок Приазов’я (на той час -облводресурсів), шт

Загальна площа водного дзеркала передана в оренду, га

Фактично сплачено, грн

(за даними Головного Управління Державної Казначейської служби України у Запорізькій області)

1

Вільнянський

67

564,47

105950,37

2

Гуляйпільський

23

201,29

39952,80

3

Новомиколаївський

15

185,14

27632,87

4

Запорізький

19

296,79

157912,59

5

Більмацький

15

197,96

82309,97

6

Розівський

7

72,20

20880,00

7

Оріхівський

8

63,62

13424,00

8

Пологівський

24

215,31

85717,73

 

разом

178

1796,78

533780,33

 

На НСП-12 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилось ґрунтування елементів електродвигуна насосного агрегату №2.

На НС-4 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводився ремонт вакуумного насоса ВВН 1-1,5 № 2.

  Представники управління 28 січня 2020 року приймали участь у IX районній конференції Вільнянської районної організації профспілки працівників агропромислового розвитку.Було заслухано звіт райкому профспілки за період 2015-2019 роки. Також було обрано новий склад районного профспілкового комітету.

Інженера з охорони праці Вільнянського МУВГ нагороджено почесним знаком Профспілки працівників АПК України «За розвиток соціального партнерства». 

Вільнянським МУВГ на НСП-12 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилась реконструкція фундамента (рами) насосного агрегата № 2 під встановлення нового насоса Д 500-65.

Здійснено обстеження затоки Дніпровського водосховища в місці перетину з трасою Харків – Сімферополь на території Михайлівської ОТГ Вільнянського району згідно з затвердженим планом-графіком проведення обстежень водних об’єктів та ГТС  у зв’язку з можливим проходженням повені та дощових паводків.  

 

11 січня 2020 року проведено перевірку насосних станцій Жовтневої зрошувальної системи Вільнянського району з питань охорони праці та  документації.

На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводилось фарбування елементів електродвигуна М-280МL4, збирання та повне фарбування цього двигуна.

На НС-4 Шевченківської ЗС проводився ремонт вакуумного насоса ВВН 1,5 та фарбування. Зазначені заходи дозволять надійно працювати насосу.

На ЕД-4 Запорізького району проводилось фарбування насоса С-245 встановленого на тракторі ЮМЗ-6.

Даний вид робіт являється антикорозійним заходом.

На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району проводився ремонт двигуна ML-280 потужністю 200 кВт. Зазначені заходи дозволять надійно працювати насосній станції у поливний період 2020 року.

Вільнянським МУВГ НС-4 Шевченківської зрошувальної системи Запорізького району проводились зварювальні роботи на всмоктуючому трубопроводі агрегату № 1. Роботи проводяться з метою підготовки насосної станції до поливного сезону 2020 року.

Проводився капітальний ремонт (перепланування) кабінетів під кабінет відділу з управління інфраструктурою Вільнянського МУВГ

Спеціалістом відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки  проведена зустріч  з учнями  11  класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Більмацького району по ознайомленню із роботою галузі та надання інформації щодо проходження практики в управлінні з метою залучення молоді для роботи в галузі Держводагенства.

Вільнянським міжрайонним управлінням водного господарства 16 грудня на базі ЕД-3 с.Новоолександрівка Запорізького району проводилось щорічне навчання Мелітопольською технічною школою машиністів насосних установок та електротехнічного персоналу ЕД-3 з  правил експлуатації електроустановок споживачів.

На НС-1 Запорізької ЗС Запорізького району проводився ремонт насоса агрегата № 6.  Даний вид робіт проведено для  надійної роботи насосної станції у поливний період 2020 року.

Представники Вільнянського МУВГ 10 грудня 2019 року приймали участь у семінарі-практикумі в м. Запоріжжі.  Обговорювались питання дотримання вимог трудового законодавства з питань праці, питання з казначейського обслуговування, новий закон про закупівлі. Зазначений семінар проводився з метою ознайомлення з основними змінами, що запроваджуються у 2020 році.

Працівниками Вільнянського МУВГ проводиться заготівля дров на насосних станціях Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району.

Проведено поточний ремонт будівлі майстерні управління с.Михайлівка Вільнянського району. Виконано роботи з мурування цеглин, що випали в окремих місцях, нанесення в окремих місцях штукатурних сумішей по сітці та нанесення в окремих місцях штукатурних сумішей. Виконано частковий демонтаж водостічних труб із частковою заміною матеріалу.  

 

 

 

Проведено зустрічі зі старшокласниками у Новоолександрівській загальноосвітній школі I-III ступенів Запорізького району по ознайомленню із роботою галузі та надання інформації щодо проходження практики в управлінні. 

На НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району виконувались роботи- очищення металоконструкції водозабірної споруди (направляючі) с подальшим фарбуванням та фарбування решіток.

       

На Розумівській НС проводились роботи по накриванню плитами камери всмоктуючих засувок.  Зазначені заходи проведені для утеплення всмоктуючих трубопроводів на зимовий період.

Вільнянським МУВГ згідно наказу „Про проведення щорічної інвентаризації у 2019 році” продовжується проведення інвентаризації основних засобів та інших необоротних активів управління на дільниці №4 та насосних станціях ЕД-4 Шевченківської ЗС.

На НС-4 Вільнянської ЗС Вільнянського району виконувались роботи по очистці приямка водозабору насосної станції від наносів та сміття; очистка решіток рибозахисного пристрою водозабірної споруди від іржі та фарбування; очистка металоконструкцій водозабору від іржі та фарбування; фарбування напірного трубопроводу БДР НС-4.

Згідно листа Держводагенства згідно пропозиції щодо встановлення (відновлення) інформаційно-маркерних знаків у 2019 році на об’єктах управління оновлено інформаційно-маркерні знаки.

Вільнянським МУВГ згідно наказу „Про проведення щорічної інвентаризації у 2019 році” № 131-од від 29.10.2019 інвентаризаційною комісіє проводиться інвентаризація основних засобів та інших необоротних активів управління - Жовтневої, Запорізької ЗС.

Проведено перевірку насосних станцій Вільнянської ЗС 7 листопада з проведення ремонтних робіт насосно-силового обладнання щодо підготовки до поливного сезону 2020 року. 

 

Спеціалістами відділу водних об'єктів та техногенно-екологчної безпеки рроведено зустрічі зі старшокласниками у Більмацькій опорній загальноосвітній школі I-III ступенів та Більмацькій спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ступенів „Інтелект” Більмацького району по ознайомленню із роботою галузі та надання інформації щодо проходження практики в управлінні.

З 5 по 6 листопада 2019 року представники Вільнянського МУВГ брали участь у XVII Міжнародній спеціалізованій виставці AQUA Ukraine – 2019, яка щороку проводиться в рамках Міжнародного водного форуму.

 

 

Як в Україні змінився підхід до проведення моніторингу поверхневих вод за останні декілька років?

Україна нічим не поступається 28 каїнам ЄС та вже має законодавче підґрунтя для впровадження моніторингу. Вже виконано визначення масивів поверхневих вод у басейнах річок.

Треба дати річці жити у природних умовах - головний меседж побудови нового європейський моніторинг вод в Україні.

Ми можемо мати дуже якісну воду, але дуже поганий екологічний стан річки. Головною причиною цього є сприйняття людиною річки лише як постачальника води, а не як цілісної екосистеми.

Просто українці ще з радянських часів звикли до санітарно-екологічного моніторингу води і не зовсім розуміють сучасних змін. А головною метою сучасного моніторингу є збереження усього біорізноманіття річок, а не сприйняття річок просто як ресурсу.

 

На МК-2 та БДР НС-9 Вільнянської ЗС  Вільнянського району проводилися роботи по ремонту каналу з метою підготовки до поливного сезону 2020 року. 

 

На НС-4 Шевченківської ЗС Запорізького району проведено зварювальні роботи всмоктуючого трубопроводу до агрегату № 1. Зазначені заходи проводяться з метою  підвищення ефективності роботи насосної станції у 2020 році.

01 листопада проведено звітно-виборна конференція профспілкової організації Вільнянського МУВГ за період 2015-2019 роки. Був запрошений голова профспілки працівників АПК Шелехов В.М.. Конференцією було обрано новий склад профспілкового комітету та комісії соціального страхування управління.

 

 На БДР НС-2 Запорізької ЗС Запорізького району, згідно плану проведення ремонтних робіт до поливного сезону 2020 року, проводилось закладення швів цементним розчином -100 п.м.

Проведено зустрічі зі старшокласниками у Новомиколаївській загальноосвітній школі по ознайомленню із роботою галузі та надання інформації щодо проходження практики в управлінні.

Проведено висадку саджанців дерев та кущів на території центральної бази управління с.Михайлівка Вільнянського району. Також прибиралась територія управління.

З 5-7 листопада 2019 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться ХVІІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE – 2019».

23 жовтня 2019 року представники Вільнянського МУВГ приймали участь у нараді IV ступені оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної та електробезпеки та обміну досвідом на базі Веселівського МУВГ.

Вільнянським МУВГ на  НС-1 Запорізької ЗС Запорізького району проведено заміну засувки з відсіченням одного трубопроводу, який прийшов у непридатність. Роботи проведені для усунення поривів трубопроводу у поливному сезоні  2020 року.

На НС-2 Запорізької ЗС Запорізького району проведено зварювальні роботи - з’єднання перемички  між агрегатами № 8 та № 2 для перекачування води в розподільчий трубопровід РТ-1. 

На НС-4 Шевченківської ЗС Запорізького району проведено монтаж всмоктуючого трубопроводу для розмінного насосного агрегату №1аЗазначені заходи проводяться з метою забезпечення економічної роботи агрегату у поливний період 2020 року.

 

 

Проведено поточний ремонт покрівлі та парапетів складів управління с.Михайлівка Вільнянського району.

Проводиться реконструкція НС-4 Шевченківської ЗС Запорізького району. Йде підготовка монтажу розмінного агрегату на НС-4 за проектом Діпроводгоспу. Даний вид робіт проводиться для підвищення ефективності роботи насосної станції у 2020 році.

 

Проводилось бетонування замощення металевих конструкцій будівлі складів центральної бази с.Михайлівка Вільнянського району. 

 

 2 жовтня 2019 року проведено перевірку технічного стану опалювальних печей насосних станцій Жовтневої зрошувальної системи Вільнянського  району.

          Проводилось зняття на ГНС Жовтневої ЗС Вільнянського району насосно-силового агрегату № 6 з характеристиками 2000 м3/год, насос Д 2000-100 з електродвигуном А 13-46-6, 630 кВт, 6000 Вт для заміни на НС-1 Вільнянської ЗС насосно-силового агрегату № 2 з характеристиками 4700 м3/год, насос 22 НДС з електродвигуном СДН-15-39-6, 1600 кВт, 6000 Вт. Даний вид робіт проводиться для підвищення ефективності та надійності роботи НС-1 Вільнянської ЗС у 2020 році.

 

Проводиться ремонт замощення із закладанням металевих конструкцій будівлі складів центральної бази с.Михайлівка Вільнянського району.

Цього року 21 вересня на території Мелітопольського району Запорізької області вперше був проведений екологічний захід «День річки Молочна». Він покликаний привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних із раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів річки Молочна. У конкурсі дитячого малюнку прийняв участь школяр Михайлівського НВК Шаламов Тимофій (11 років).

Працівники управління провели перегляд відеороліку до Міжнапродного дня чистих берегів «Я прибрав - твоя черга-2: змінимо майбутнє разом» в Більмацькій опорній загальноосвітній школі I-III ступенів та в Куйбишевській спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ступенів „Інтелект” у 8-11 класах Більмацького району та у Михайлівському навчально-виховничому комплексі ім. Слободчикова Вільнянського району для виховання екологічної свідомості молоді щодо бережливого ставлення до водойм.

 

Працівники управління провели прибирання сміття та побутових відходів на березі Таврійського ставка на території Більмацької ОТГ Більмацького району та в прибережній захисній смузі річки Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району.Прибирання прибережної частини річки Вільнянка на території Михайлівської ОТГ.

 

Комісія з ЕД-3 провела обстеження ставка біля с.Шевченківське Запорізького району, для виявлення     втрат води по Запорізькій ЗС НТ-2, які не були виявлені.

 

До Дня річки Молочна оголошено конкурс малюнків "Річка Молочна очима дитини"

   

На НС-4 Шевченківської зрошувальної  системи Запорізького району проводилась установка насосного агрегату під діючу дощувальну машину з метою раціонального використання електроенергії. 

Проводився  ремонт водяної помпи трактора ЮМЗ-6 та фарбування капота  для справної роботи двигуна та приведення трактора у добрий технічний вигляд.

Слюсарем з ремонту автомобілів Вільнянського МУВГ проведено поточний автомобіля ЗАЗ-110247 - ремонт коробки зміни передач та заміна механізму щеплення.

2 серпня 2019 року представники Вільнянського МУВГ прийняли участь у семінарі по меліорації з показом американських дощувальних машин VALLEY в роботі  на базі господарства CВК " Росія" Велико-Білозерського району. У заході взяли участь представники агропідприємств Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції за допомогою дощувальної техніки.

Інформація

про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

(за кодом класифікації доходів бюджету 22130000)

за  1 півріччя 2019 року

 

 

№ з/п

 

 

райони

Кількість водних  об’єктів переданих в оренду (договори оренди погоджені з облводресурсів), шт

Загальна площа водного дзеркала передана в оренду, га

Фактично сплачено, грн

(за даними Головного Управління Державної Казначейської служби України у Запорізькій області)

1

Вільнянський

68

571,97

48217,23

2

Гуляйпільський

23

201,29

12600,00

3

Новомиколаївський

15

185,14

20367,69

4

Запорізький

19

296,79

114009,74

5

Більмацький

15

187,96

58718,97

6

Розівський

7

72,20

20000,00

7

Оріхівський

8

63,62

12974,00

8

Пологівський

26

257,98

43780,37

 

разом

181

1836,95

330668,00

 

Проведено ремонт всмоктуючого трубопроводу Д 400 мм довжиною 1,6 м на НС-1 Шевченківської ЗС. Роботи проведені власними силами управління. Зазначені роботи проводились з метою  усунення аварійної ситуації.

25 липня 2019 року представники Вільнянського МУВГ приймали участь у нараді IV ступені оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної та електробезпеки за 2 квартал 2019 року на базі Якимівського МУВГ У нараді взяли участь головні інженери та провідні інженери з охорони праці управлінь.

Проведено ремонт на РТ-2 ПК 0 на стику з’єднання в/г мережі 10ХТ-2 Д 600 мм на території НСП-10 В.Тарасівської ЗС Запорізького району. 

На НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району проводився ремонт двигуна № 3.

Проводились роботи по упорядкуванню території НС-4 Вільнянської ЗС Вільнянського району після негоди. 

Проводився ремонт косарки ЗЕТ-173 (заміна підшипників). Зазначені роботи  дозволять надійно виконувати роботу по окосці берм каналів та БДР.

Проводився ремонт напірного колектору МТ-1 Д 500 мм ПК 12+95 поблизу НС-1 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району. Роботи проведені власними силами управління.

 Проводилось виконання доглядових робіт на території бази управління с.Михайлівка Вільнянського району. Зазначені заходи виконуються для приведення  території у належний естетичний стан.

Проводились ремонтні роботи по усуненню порива на МТ-2  поблизу НС-3 Шевченківської зрошувальної  системи Запорізького району.

 

Працівники управління провели 4 липня 2019 року акцію "Чистий берег" до Дня Дніпра. Прибирано  сміття та побутові відходи в прибережній захисній смузі затоки Дніпровського водосховища на території Михайлівської ОТГ Вільнянського району та на березі річки Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району. 

   

           

До Вашої уваги інфографіка. Шкода від фосфатних (фосфонатних ) пральних засобів. Не залишайтесь осторонь.

                                                     ІНФОРМАЦІЙНЕ  ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні голови ОТГ, сільських та селищних рад !

Повідомляємо, що в першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра.

Дніпро – головна водна артерія України. Водозбірний басейн Дніпра охоплює майже половину території України, а воду Дніпра п’є 70 % населення держави.

Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України – довжина його русла в межах країни становить 981 км.

У Запорізькій області могутнє джерело води, р. Дніпро, протікає на ділянці довжиною 167,5 км.

Свято день Дніпра носить екологічний та просвітницький характер. Святкування має на меті привернути увагу суспільства до водних ресурсів держави в цілому й використання дніпрової води.

Враховуючи актуальність тематики щодо збереження водних ресурсів, просимо долучитися до участі в акції „Чистий берег” та прибрати прибережні захисні смуги водних об’єктів, які відносяться до басейну річки Дніпро від смітя та побутових відходів.

 

Проводиться виконання доглядових робіт  на закріплених прилягаючих територіях по групі насосних станцій  Жовтневої зрошувальної системи (ЕД-2) Вільнянського району.

 На НСП-10 Верхньо-Тарасівської зрошувальни  системи Запорізького району проведено підключення силового кабеля електродвигуна  агрегату № 2  для запуску насосного агрегата для перекачування води водокористувачам.

 

На НСП-10  Верхньо-Тарасівської зрошувальни  системи Запорізького району проведено ремонт напірної засувки агрегата №4.

 

Проводяться доглядові роботи на території промбази ЕД-3 управління (с.Новоолександрівка Запорізький район).

 

 

 13 червня представниками Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я проведена перевірка насосних станцій Шевченківської і Запорізької зрошувальних  систем та ЕД-3, ЕД-4 Запорізького району з питань охорони праці.

                          Про локальні зливові дощі та їх негативні наслідки

         Наслідки змін клімату вже присутні в наших реаліях. За прогнозами вчених, кліматичні зміни можуть призвести до зростання масштабів і частоти прояву таких небезпечних природних явищ, як катастрофічні повені, паводки.

         Досі для України були звичними дощі рівномірні та затяжні на 1-2 дні. Тобто кількість води, яка поступово випадала на конкретну територію, рівномірно розподілялась та поступово поглиналась землею.

         Через зміни клімату почастішали випадки надмірного разового випадіння опадів – зросла кількість злив. Хоча й вони мають локальний характер, але небезпека злив - у раптовості та інтенсивності, нерівномірності розподілу в просторі та часі.

         У річках та ставках стрімко підіймається рівень води. Тому вода виходить на заплаву річок і підтоплює будинки та сільгоспугіддя. Або ж, швидко накопичена вода у ставку розмиває греблю та потужною хвилею знищує посіви та руйнує будинки, скаламучена вода потрапляє у колодязі.

         Отже, населення, органи місцевої влади мають бути готовими до негативних проявів шкідливої дії вод в умовах змін клімату та вживати всіх можливих превентивних заходів.

 

 11 червня 2019 року представниками Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я проведена перевірка насосних станцій Вільнянської зрошувальної системи та ЕД-1 Вільнянського району з питань охорони праці.

на НСП-10 Шевченкіської зрошувальної системи Запорізького району виконано підключення електродвигунів насосних агрегатів до силових кабелів. Також проведена центровка електродвигунів відносно насосних агрегатів № 1- 4.

28 травня проведено перевірку на насосних станціях ЕД-4 Запорізького району з питань охорони праці, пожежної безпеки, наявність та ведення документації та виконання доглядових робіт.

На  зрошувальних землях поблизу НС-4 Шевченківської ЗС Запорізького району проводилася наладка дощувальної машини „АТЕК” ТОВ „НАІ”. Зазначені заходи дозволять поливати 150 га зрошуваних земель Запорізького району.

22 травня проведено перевірку на насосних станціях ЕД-3 Запорізького району з питань охорони праці, пожежної безпеки, наявність та ведення документації та виконання доглядових робіт.

На  НС-2 Запорізької ЗС Запорізького району виконано установку двигуна № 1 після поточного ремонту.

Проводились роботи по встановленню ультразвукових витратомірів УЗРВ на точках водовиділа НТ-1, Х-1, Х-2, Р-1. Зазначені заходи дозволять вести облік забраної води з точки водовиділу.

Продовжувались роботи по упорядкуванню територій насосних станцій,  експлуатаційних дільниць та бази управління.

          Станом на 9 травня виконано роботи:

          - площа прибраних територій – 4,4 га;

          - ліквідовано сміттєзвалищ – 2 шт;

          - упорядковано газонів та квітників – 2,3 га.

         - прибрано прибережних захисних смуг водних об’єктів – 0,8 км.

          

Вільнянським міжрайонним управлінням водного господарства на  НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району проводилось обстеження рибозахисного пристрою ПП „Підводник”.

Провідним інженером з охорони праці Вільнянського МУВГ  до дня охорони праці проведено конкурс малюнків на тему „Охорона праці очима дітей” з учнями Гнаровської загальноосвітньої школи Вільнянського району для ознайомлення дітей про необхідність дотримуватись правил безпеки під час роботи.

До Дня довкілля проводились роботи по упорядкуванню територій насосних станцій, експлуатаційних дільниць та бази управління. Також проводилась очистка прибережних захисних смуг водних об'єктів від сміття.

 

До Дня довкілля надрукована стаття в газеті "Наше життя" Новомиколаївського району - "Будьте чуйними до природи.

На  НС-3 Вільнянської ЗС Вільнянського району НТ-3 ПК-2 проводилась установка головної засувки Д 200 мм та лічильника. Даний вид робіт проводився для пробного запуску насосної станції.

 На НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району проведено установку на водозаборі рибозахисного пристрою сітчатого типу з ячейкою d 3 мм з гідрообмивом.

 Проводиться відновлення магістрального трубопроводу МТ-1 Д 1020 мм Запорізької зрошувальної системи Запорізького району.  

На базі управління проведена нарада з начальниками експлуатаційних  дільниць № 1, 2, 3, 4  з підготовки  до  готовності до поливного періоду 2019 року з обговоренням пооб'єктно виконання ремонтних робіт.

 На НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району проведено зборку насосного агрегату № 3. 

На  НС-2 Вільнянської ЗС Вільнянського району проведено фарбування водозабірної конструкції.       Дані роботи проводилися для приведення водогосподарських об’єктів у належний естетичний стан.

 

21-22 березня спеціалістами відділу водних ресурсів управління проведено заходи з відзначення Всесвітнього дня води.Надрукована стаття в районній газеті.

 

 

19 та 20 березня на базі ЕД-2 с. Петро-Михайлівка Вільнянського району проведено щорічне навчання машиністів насосних установок ЕД-2 з питань охорони праці та підтвердження групи з електробезпеки.

На  НС-2 Вільнянської ЗС Вільнянського району проведено ремонтні роботи водозабору – заміна та зварювання водозабірної конструкції.

13 лютого на базі ЕД-4 с. Мар’ївка Запорізького району проведено щорічне навчання машиністів насосних установок ЕД-3 та ЕД-4 з питань охорони праці та підтвердження групи з електробезпеки.

На НС-3 Вільнянської ЗС Вільнянського району знято трансформатор напруги та трансформатор струму  на держповірку в Запорізький НВ Центр стандартизації, метрології та сертифікації.

 На  НС-4 Шевченківської зрошувальної системи Запорізького району виконано попередню підгонку швелерів під встановлення двигуна 200 кВт на агрегаті № 2.  Даний вид робіт проводиться для центрування електродвигуна і насоса.

 

26 лютого представниками БУВР річок Приазов’я проведено перевірку з підготовки міжгосподарських меліоративних систем до поливного сезону 2019 року. Перевірено НС-10 та НС-12 Верхньо-Тарасівської ЗС, НС-4 та НС-3 Шевченківської ЗС та Розумівську НС.

22 лютого проведено семінар-нараду з питань підготовки матеріально-технічної бази сільгосппідприємств Запорізького району до проведення весняно-польових робіт у 2019 році. Були присутні голова Запорізької райдержадміністрації, представники Запорізької облдержадміністрації та представники підприємств, діяльність яких пов’язана з вирощуванням сільськогосподарської продукції.

На базі ЕД-4 с. Мар’ївка Запорізького району 21 лютого проведено навчання машиністів насосних установок спеціалістами Мелітопольської технічної школи по правилам технічної експлуатації електроустановок споживачів.

 

На базі управління с.Михайлівка Вільнянського району 20 лютого проведено нараду з представниками 12 садових кооперативів Оріхівського та Запорізького районів щодо організації поливу у 2019 році.

 

На базі ЕД-3 с. Новоолександрівка Запорізького району 19 лютого проведено навчання машиністів насосних установок спеціалістами Мелітопольської технічної школи по правилам технічної експлуатації електроустановок споживачів.

Вільнянським міжрайонним управлінням водного господарства на НСП-12 Верхньо-Тарасівської зрошувальної системи Запорізького району виконано реконструкцію рами агрегату № 3. Даний вид робіт усуває вібрацію та дозволить надійно працювати агрегату в поливний період 2019 року.

На  НС-3  Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району проводилась  перевірка пластин кріплення дисків засувки агрегатів №1, 2 та 3. Даний вид робіт забезпечить надійну роботу в поливний період 2019 року.

 У лютому проводився ремонт огорожі НС-3 Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району (зварні роботи та монтаж з/б плити). Роботи проведені власними силами працівників управління. Зазначені роботи приводять водогосподарські об’єкти у  належний естетичний стан.

Інформація

про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

(за кодом класифікації доходів бюджету 22130000)

за  2018 рік

 

 

№ з/п

 

 

райони

Кількість водних  об’єктів переданих в оренду (договори оренди погоджені з облводресурсів), шт

Загальна площа водного дзеркала передана в оренду, га

Фактично сплачено, грн

(за даними Головного Управління Державної Казначейської служби України у Запорізькій області)

1

Вільнянський

68

571,97

98612,58

2

Гуляйпільський

23

201,2

30888,88

3

Новомиколаївський

15

185,14

41273,71

4

Запорізький

19

296,47

100176,79

5

Більмацький

16

218,96

76353,44

6

Розівський

7

72,20

34111,00

7

Оріхівський

9

90,80

23994,60

8

Пологівський

26

257,98

82706,79

 

разом

185

1912,87

488117,79

 

04 січня проведено перевірку насосних станцій Вільнянської ЗС Вільнянського району з питань охорони праці та пожежної безпеки, наявність та ведення документації. Зазначені заходи виконувались з метою виявлення недоліків системи охорони праці та вжити необхідних заходів для їх усунення.

 

На насосних станціях Вільнянського району проводиться заготівля дров для обігріву в зимовий період. Роботи проведені власними силами працівників управління.

На  НС-1  Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району виконано центровку вала насоса агрегату № 3. Даний вид робіт усуває вібрацію та дозволить надійно працювати агрегату в поливний період 2019 року.

У січні 2019 року проведено обстеженння затоки Дніпровського водосховища в місці перетину з трасою Харків – Сімферополь на території Михайлівської ОТГ Вільнянського району у зв’язку з можливим проходженням паводку. Перешкод для пропуску льодоходу, повені та  паводків не має.

 

Інформація про підготовку до пропуску паводку у 2019 році

по Вільнянському МУВГ станом на 24.01.2019 року

З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту сільських  населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році, та згідно наказу Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я № 8 від 17.01.2019 року „Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2019 році”  Вільнянське МУВГ  видало наказ № 4 аг від 21.01.2019 року щодо пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році.

 В управлінні створено комісію по організації робіт по безаварійному пропуску весняного водопілля, загони з проведення невідкладних та аварійних робіт  чисельністю 31 чол, уточнені схеми оповіщення членів комісій та загонів, а також розроблено план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році. Підготовлені відкачуючи засоби та автотранспорт в кількості 11 одиниць для їх використання в протипаводкових роботах. Затверджено склад диспетчерської служби та осіб, відповідальних за підготовку до пропуску льодоходу, повені та паводків.

Для забезпечення оперативного зв’язку в системі управління задіяно 41 абонент мобільного зв’язку, у т.ч.: диспетчерська служба, машиністи н/с, фахівці управління.

Спеціалістами управління на каналах були обстежені трубчасті переїзди, ливневі скиди та дюкери Вільнянської та Жовтневої зрошувальних систем. Споруди знаходяться в задовільному стані та готові для пропуску можливого  паводку.

В січні обстежено затоку Дніпровського водосховища в місці перетину з трасою Харків–Сімферополь на території Михайлівської ОТГ Вільнянського району. Обстежено 3,0 км затоки. Перешкод для пропуску можливого паводку не має.

Обстежено  річку Мокра Московка на території Купріянівської сільської ради Вільнянського району в місці перетину з автомобільною дорогою Новотавричеськ – Вільнянськ. Обстежено 1,0 км річки.

Проведено обстеження р.Верхня Терса на території Новомиколаївського району в місці перетину з автошляхом Запоріжжя – Новомиколаївка. Обстежено 2,5 км річки.  Перешкод для пропуску можливого паводку не має.   Всього обстежено  6,5 км річок.

 

Вільнянським МУВГ в рамках робочої групи у складі представників Нікопольського МУВГ, водокористувачів  ПП „Агрофірма „Росія”, ТОВ „Бакай-Агро”, ФГ „Агро-Троя”, начальника відділу водокористування БУВР річок Приазов’я Гелетюк Т.І. 23 січня проведено нараду з упорядкування договірних відносин по подачі води для поливу зрошуваних земель у 2019 році.

У січні 2019 року проводились роботи по розчистці території бази управління та ЕД-1, ЕД-2, ЕД-3, ЕД-4, а  також доріг до насосних станцій.

На НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району виконано роботи: - розбирання насоса 22 НДС агрегата № 3, зняття полумуфти для відправки в ремонт. Даний вид робіт надає можливість стабільно працювати агрегату в поливний період 2019 року.

 

На Розумовській насосній станції Запорізького району виконано ремонт ротора насосного агрегата № 3. Даний вид робіт збільшує енергоефективність насоса та наближає його до паспортних даних.

 

 

 

На базі управління с.Михайлівка Вільнянського району виконано заміну вікон адмінбудівлі в кількості 7 шт, проведено шпаклювання та побілка відкосів.  Зазначені заходи виконуються для приведення виробничої будівлі  у належний естетичний стан.

 

 

На НС-5 Вільнянської ЗС Вільнянського району виконувались роботи по очищенню приямків басейну від мулу та очищення металоконструкції водозабірної споруди (направляючі) с подальшим фарбуванням.

 

 

На НС-4 Вільнянської ЗС Вільнянського району проводились роботи по фарбуванню напірного трубопроводу, очистки приямків водозабору від наносів та сміття, очистка решіток пристрою водозабірної споруди від іржі.

 

 

  

На НС-1 Вільнянської ЗС Вільнянського району проводилось розбирання рибозахисного пристрою водозабірної споруди та очищення від мушлі.

 

На базі Вільнянського міжрайонного управління водного господарства в с.Михайлівка Вільнянського району 8 листопада 2018 року проведено навчання Мелітопольською технічною школою машиністів насосних установок Вільнянської зрошувальної системи Вільнянського району на тему: правила технічної експлуатації електроустановок споживачів.

 

1 листопада 2018 року виповнюється 50 років з дня заснування Вільнянського міжрайонного управління водного господарства.

 

За 50 років своєї діяльності Вільнянське МУВГ пройшло непростий шлях: відбулось перейменування, коригування завдань та функцій, зміна структури та чисельності штату. Особливо складним видався останній рік, який приніс багато змін та випробувань. Проте управління продовжує виконувати свої функції. Попереду – час  нових трудових здобутків, спрямованих на вирішення проблемних питань щодо збереження основних меліоративних фондів, раціональне використання та збереження водних ресурсів, поповнення колективів молодими фахівцями.

На честь славного ювілею поздоровляємо керівництво та весь дружній колектив з цією знаменною датою.

Адміністрація та профспілковий комітет Вільнянського МУВГ бажає професійних успіхів, творчих злетів, процвітання, міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, сімейного добробуту, гарного настрою, подальших досягнень у професійній справі.

 

У жовтні проводились ремонтні роботи на НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району. Виконано фарбування воріт трансформаторної підстанції

18 жовтня 2018 року представники Вільнянського МУВГ приймали участь у нараді IV ступені оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації енергетичного обладнання на базі Мелітопольського МУВГ.  

  

 

 Проводиться заготівля дров машиністами насосних станцій для обігріву в осінньо-зимовий період.

 

Проводиться підготовка пічного опалення побутових приміщень насосних станцій до зимового періоду.

 

Представниками Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я проведена перевірка насосних станцій Жовтневої зрошувальної системи з питань охорони праці та електробезпеки.    

 

На базі управління с.Михайлівка Вільнянського району виконувався частковий ремонт окремих місць цоколя будівлі  та окремих місць  відмощення будівлі, побілка приміщень адмінбудівлі, фарбування стін.

 

  У вересні 2018 року Вільнянське  МУВГ  прийняло участь у проведенні екологічної акції «Міжнародний день  чистих берегів».  Працівники управління прийняли виклик «Я прибрав. Черга за тобою » по прибиранню   прибережної захисної смуги уздовж річки Вільнянка на території  Михайлівської ОТГ Вільнянського району.

 

 

 

 

 

 

 Проводиться ремонт покрівлі НС-4 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району.

На НС-2 Запорізької ЗС Запорізького району проведено побілку цоколя будівлі. 

Проводяться ремонтні роботи побутового приміщення НС-2 Запорізької ЗС.

З 6-8 листопада 2018 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться ХVІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE – 2018» (інформаційний сайт http://www.iec-expo.com.ua)

 

Проводяться ремонтні роботи на НС-2 Запорізької зрошувальної системи Запорізького району (мурування на розчині цеглин будівлі н/с, що випали в окремих місцях). Роботи проводяться власними силами управління.

 

 

31 липня представниками відділу агропромислового розвитку Гуляйпільської райдержадміністрації та Вільнянського МУВГ у присутності орендаря проведено обстеження водних об’єктів, які розташовані на території Гуляйпільської ОТГ Гуляйпільського району.

 

26 липня представники Вільнянського МУВГ приймали участь у нараді оперативного контролю IV ступені на базі Кам'янського МУВГ.

 

Проведено перевірку виконання доглядових робіт на закріплених прилягаючих територіях по групі насосних станцій Жовтневої ЗС.

 

16 липня відзначається день бухгалтера. Вітаємо з професійним св'ятом.

 

13 липня проведено енергоаудит агрегатів № 1- 3 НС-3 Вільнянської ЗС спеціалістом Мелітопольської метрологічної лабораторії.  Знімались показники багатотарифного лічильника електроенергії „Альфа” та підбір вольт-амперної характеристики навантаження насосів 300Д-90.

 

 

Працівниками управління 6 липня 2018 року відзначено День Дніпра. Проведено  акцію «Чистий берег» - прибиралось сміття  в прибережній захисній смузі затоки Дніпровського водосховища на території Михайлівської сільської ради Вільнянського району та в захисній смузі річки Кобильня Новозлатопільської сільської ради Розівського району. Також проводилось прибирання на березі річки Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району. Розповсюджені буклети „День Дніпра”.

 

 

 

 

У січні 2018 року в зв’язку з несприятливими погодними умовами та  сніговими заметами  проведено роботи з розчищення 31,2 км доріг до насосних станцій та експлуатаційних дільниць.

У січні  проводився ремонт насосно-силового обладнання на НС-3 Вільнянської ЗС.

 

 

ПЛАН

заходів щодо запобігання та протидії корупції у

Вільнянському міжрайонному управлінню водного господарства

на 2018 рік

 

з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавці

Відповідальний за виконання

1

2

3

4

5

1.

Забезпечити впровадження механізмів попередження корупції.

 

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Вовк С.А.

Семко І.А..

2.

Забезпечити безумовне дотримання вимог антикорупційного законодавства, реалізацію системи заходів, пов’язаних з усуненням причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції.

 

Протягом  року

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Вовк С.А.

Семко І.А..

3.

Забезпечити дієвий контроль за використанням фінансових ресурсів, реалізацією бюджетних програм, відповідно до затверджених порядків використання коштів для цих программ.

 

Протягом  року

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Вовк С.А.

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

4.

Забезпечити реалізацію заходів з завдань Комплексної програми розвитку водного господарства використання бюджетних коштів за бюджетними програмами, відповідальним виконавцем яких є управління.

 

Щоквартально

Відділ економіки

Лях О.В.

Луценко С.Ю.

Камишан Н.О.

5.

Забезпечити ефективне та раціональне використання державного майна.

Забезпечити безумовне виконання вимог чинного законодавства, щодо спрямування частини коштів від здачі в оренду державного майна до державного бюджету.

Передачу майна в оренду здійснювати в установленому законодавством порядку.

 

Протягом року

відділ економіки,

відділ бухгалтерського обліку та звітності

 

Лях О.В.

Луценко С.Ю.

6.

При здійсненні державних закупівель на виконання робіт з будівництва об’єктів та споруд надавати перевагу закупівлям, які здійснюються за процедурою відкритих торгів.

Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог чинного законодавства, щодо укладання договорів та за їх виконанням з урахуванням вимог, щодо проведення закупівель.

 

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

7.

З метою недопущення фактів отримання прихованих прибутків здійснювати контроль за станом використання майна управління.

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

8.

З метою недопущення виникнення боргів із заробітної плати та інших соціальних виплат забезпечувати щомісячний дієвий контроль за станом розрахунків з працівниками управління.

   Інформувати облводресурсів про стан розрахунків із заробітної плати з працівниками управління.

 

Щомісяця

Відділ бухгалтерського обліку та звітності,

відділ економіки

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

9.

З метою забезпечення ефективного використання бюджетних коштів забезпечити безумовне застосування санкцій до порушників договорів на виконання робіт, придбання матеріально-технічних ресурсів та надання послуг.

 

Протягом року

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

10.

Забезпечити реалізацію комплексу заходів, спрямованих на скорочення та недопущення виникнення нової дебіторської та кредиторської заборгованості та дієвий контроль за дотриманням розрахункової дисципліни.

З метою запобігання відволіканню бюджетних коштів неухильно дотримуватись вимог постанови Кабінету міністрів України від 23.04.2014 №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».

 

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

Камишан Н.О.

11.

Забезпечити обов’язковий періодичний розгляд на оперативних засіданнях управління питань про дотримання законодавства щодо боротьби з корупційними проявами та службовими злочинами.

 

Не менше ніж 1 раз в півріччя

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

12.

Забезпечити детальний розгляд пропозицій і звернень, які надходять до управління від підприємств і громадян у частині протидії корупції та оперативно вживати заходи, спрямовані на вирішення порушених питань.

Протягом року

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

13.

З метою поліпшення умов доступу фізичних, юридичних осіб та об’єднань громадян без статусу юридичної особи до інформації про діяльність управління проаналізувати стан роботи, щодо реалізації положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» в апараті управління.

 

 

Щоквартально

 

Начальник ВВР,

секретар

Василенко Т.В.

Холод О.О.

14.

З метою запобігання виникнення причин та умов, що сприяють корупції та іншим правопорушенням, пов’язаним із корупцією, в роботі апарату управління забезпечення відкритості і прозорості у фінансовій діяльності, систематично висвітлювати діяльність управління, пов’язану з використанням бюджетних коштів, ефективністю їх вкладання у відновлення та розбудову водогосподарського комплексу області, роботу щодо запобігання службовим злочинам.

 

 

Протягом року

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління Інженер із застосування комп’ютерів І кат.

Луценко С.Ю.

Лях О.В.

15

Забезпечити неухильне дотримання вимог антикорупційних програм та щомісячне інформування облводресурсів про хід здійснення заходів із запобігання корупції.

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Семко І.А.

16

Забезпечити безумовне дотримання працівниками управління обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Протягом року

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

17

Проаналізувати стан виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині своєчасності подання відомостей про доходи та зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік та подати відповідну інформацію керівництву Запорізького облводресурсів.

Квітень

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

Семко І.А.

18

Забезпечити тісну співпрацю з правоохоронними органами з питань запобігання корупційним проявам, службовим злочинам та крадіжкам державного майна. Своєчасно інформувати правоохоронні органи про виявлені правопорушення.

 

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

19

Pабезпечити взаємодію з уповноваженими підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції. Повідомляти керівництво облводресурсів про факти, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень.

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

20

Під час проведення за участю громадських організацій науково-методичних та науково-практичних конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, зустрічей з представниками органів виконавчої влади та засобів масової інформації порушувати питання, які б сприяли формуванню негативного ставлення громадян, у тому числі молоді, до корупції.

Постійно

Головні фахівці,

начальники відділів та служб управління

Фальченко В.В.

Вовк С.А.

21

Cистематично інформувати керівництво облводресурсів про стан справ щодо запобігання злочинним проявам та корупції в управлінні.

Щоквартально

до 05 числа

Відділ кадрів

Семко І.А.

 

Інформація

про підготовку до пропуску паводку у 2018 році

по Вільнянському МУВГ станом на 24.01.2018 року

З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту сільських  населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році, та згідно наказу Запорізького обласного управління водних ресурсів № 2 від 04.01.2018 року „Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2018 році”  Вільнянське МУВГ  видало наказ  № 02-од від 12.01.2018 року про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2018 році.

 В управлінні створено комісію по організації підготовчих робіт до безаварійного пропуску водопілля та паводків, загони з проведення невідкладних та аварійних робіт  чисельністю 19 чол, уточнені схеми оповіщення членів комісій та загонів, а також розроблено план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році. Підготовлені відкачуючи засоби та автотранспорт в кількості 6 одиниць для їх використання в протипаводкових роботах. Затверджено склад диспетчерської служби та осіб, відповідальних за підготовку до пропуску льодоходу, повені та паводків.

Для забезпечення оперативного зв’язку в системі управління задіяно 29 абонентів мобільного зв’язку, у т.ч.: диспетчерська служба, машиністи н/с, фахівці управління.

Спеціалістами управління на каналах були обстежені трубчасті переїзди, ливневі скиди та дюкери Вільнянської та Жовтневої зрошувальних систем. Споруди знаходяться в задовільному стані та готові для пропуску можливої повені та паводків.

 В січні проведено обстеження р.Верхня Терса на території Новомиколаївського району в місці перетину з автошляхом Запоріжжя – Новомиколаївка.

  Обстежено затоку Дніпровського водосховища в місці перетину з трасою Харків – Сімферополь на території Михайлівської сільської ради Вільнянського району.  Обстежено  річку Мокра Московка на території Купріянівської сільської ради Вільнянського району в місці перетину з автомобільною дорогою Новотавричеськ – Вільнянськ.  Всього обстежено  6,5 км річок.

Перешкод для пропуску льодоходу, повені та  паводків не має.

 

Інформація

про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

(за кодом класифікації доходів бюджету 22130000)

за 2017 рік

 

 

№ з/п

 

 

райони

Кількість водних  об’єктів переданих в оренду (договори оренди погоджені з облводресурсів), шт

Загальна площа водного дзеркала передана в оренду, га

Фактично сплачено, грн

 (за даними Головного Управління Державної Казначейськоїслужби України у Запорізькій області)

1

Вільнянський

68

571,97

89339,82

2

Гуляйпільський

23

201,2

53538,75

3

Новомиколаївський

16

190,65

43567,04

 

разом

107

19838,17

186445,61

 

7 грудня 2017 року керівник Вільнянського МУВГ разом з представником Запорізького обласного управління водних ресурсів були присутні на засіданні Запорізької облдержадміністрації щодо незаконного демонтажу меліоративних систем.

У районах Запорізької області попри позитивні зрушення триває незаконний демонтаж меліоративних систем і мереж водопостачання. Стан їх інвентаризації обговорили на засіданні обласної робочої групи з питань контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання, яке провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін.

Про хід виконання доручення голови обласної державної адміністрації стосовно проведення інвентаризації внутрішньогосподарських меліоративних систем доповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Так, Мелітопольська та Якимівська райдержадміністрації вже завершили проведення інвентаризації систем; Михайлівська райдержадміністрація уклала договір на виконання робіт з інвентаризації; Бердянська, Василівська, Великобілозерська, Веселівська, Вільнянська, Запорізька, Кам’янсько-Дніпровська, Мелітопольська, Михайлівська, Оріхівська, Пологівська, Токмацька, Чернігівська та Якимівська райдержадміністрації розглянули з товаровиробниками району перспективи збільшення площ меліоративних земель та їхню участь у будівництві та ремонтно-відновлюваних роботах зрошувальних систем. Разом з тим, продовжується практика незаконного демонтажу.

- Хочу звернути увагу на незаконний демонтаж меліоративних систем і мереж водопостачання в Михайлівському, Вільнянському та Якимівському районах, де були виявлені факти розкрадання майна невідомими особами. Особливо акцентую увагу на необхідності вжиття заходів з боку правоохоронних органів, у результаті яких ці справи будуть  доведені до суду, - наголосив Олександр Ясинецький.

Так, за даними Головного управління Національної поліції в Запорізькій області у слідчих підрозділах області перебуває 76 кримінальних проваджень за фактами розкрадання меліоративних систем у 2013 – 2017 роках.

У той же час за даними прокуратури Запорізької області територіальними органами поліції розслідується 54 кримінальних провадження цієї категорії.

Під час засідання також заслухали представників управління водних ресурсів, голів постійно діючих районних оперативних груп, які, зокрема, доповіли про невиконання окремих пунктів доручення голови облдержадміністрації. Підбиваючи підсумки, Олександр Бабанін зазначив, що разом із робочою групою здійснить виїзд на території районів для надання допомоги у вирішенні питань проведення інвентаризації зрошувальних систем.

Проводилася щорічна інвентаризація основних засобів, інших необоротних активів, нематеріальних активів та товарно-матеріальних цінностей на об’єктах управління. Для проведення інвентаризації створена центральна інвентаризаційна комісія.

У листопаді  на території Михайлівської сільської ради Вільнянського району, на зрошувальних землях, ведуться роботи по демонтажу внутрігосподарської зрошувальної мережі  (РТ-1)  с. Сергіївка.

 Для вирішення законності цих робіт надано листа Вільнянській районній державній адміністрації.

Підготовлені накази та інструкції про порядок обміну інформацією між Вільнянським МУВГ та ДПРЧ ГУ ДСНС у Запорізькій області закріплених районів щодо запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру, пов’язані з водним фактором. 

 

25 жовтня 2017 року на базі Вільнянського МУВГ проведена нарада-семінар IV ступеню оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації механічного та енергетичного обладнання. 

Станом на 01.10.2017 року по управлінню полито фізичної площі зрошуваних земель - 1278 га, виконано гектарополивів - 3059 га, подано води на зрошення – 1079,9  тис.м3.

12-13 вересня на базі Якимівського МУВГ відбулась нарада-семінар, в якому взяли участь представники управління. Проводився аналіз поливної компанії 2017 року, хід відновлення зрошувальних систем, впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, ведення моніторингу водних об’єктів. 

У липні 2017 року проведено перевірку стану об’єктів та обладнання з питань охорони праці, наявність та ведення документації, стан забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, санітарний стан побутових приміщень та машинних залів, виконання доглядових робіт на закріплених прилягаючих територіях по ЕД-1, ЕД-2 та групі насосних станцій Вільнянської та Жовтневої ЗС.

Мелітопольською метрологічною лабораторією Мелітопольського МУВГ проведено енергоаудит на НСО НС-2 Вільнянської ЗС.

2 липня 2017 року працівники управління відзначили День Дніпра. Було проведено акцію "Чистий берег". Прибрано сміття та побутові відходи в прибережній захисній смузі річки Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району та на березі затоки Дніпровського водосховища на території Михайлівської сільської ради Вільнянського району. 

28 червня 1996 року Верховна рада прийняла Конституцію України. Працівники управління відзначили 21-у річницю Конституції. Конституція - основний закон України, символ державності, гарант незалежності і соборності. На адмінбудівлі управління урочисто вивішено Державний прапор. Працівникам управління проведено розяснення норм Конституції, її значення у становлені демократичної та правової держави.

19 червня Мелітопольською технічною школою проведено навчання на курсах цільового призначення робітників, що виконують роботи бензопилами, кущорізами та газонокосарками (27 чоловік). 

18 березня 2003 року, згідно Указу Президента, було введено св’яткування Дня працівників водного господарства.

Діяльність працівників нашого управління націлена на благородну справу – забезпечення потреб населення у водних ресурсах. Завдяки спільній злагодженій роботі ми зможемо і в подальшому вирішувати важливі завдання, які стоять перед нами. Дякуємо за роботу  всьому колективу.

Щиро вітаємо всіх працівників з професійним святом з побажанням  міцного  здоров’я, любові, успіху в роботі та процвітання.

 

29 березня проведено семінар-нараду з питання збереження та готовності до роботи меліоративних систем у 2017 році за участю ТОВ „ІНАГРОТЕХ”. Були запрошені керівники  сільгосппідприємств та Запорізька гідрогеологомеліоративна експедиція.

Протокол

проведення наради з не сільгосптоваровиробниками з питань заключення договорів на послуги з подачі води і готовності до роботи  меліорованих земель у 2017 році по Вільнянській ЗС та організацію централізованого вивозу твердих побутових відходів з територій садових товариств розташованих на землях Люцернянської сільської ради

23 березня 2017 р.                                                                        с. Люцерна

 

Порядок денний

1. Відкриття наради.

      Інформація Голови Вільнянської райдержадміністрації

     Руденко Олександра Андрійовича

    

2. Заключення договорів на вивіз твердих побутових відходів.

     Інформація директора КП «Водоканал» с. Люцерна, щодо заключення договорів на вивіз твердих побутових відходів.

Ермоленко Олександра Миколайовича

 

3. Готовності до поливного сезону 2017р. насосно силового обладнання та міжгосподарської мережі Вільнянської ЗС

     Інформація начальника Вільнянського міжрайонного управління водного господарства

Фальченко Володимира Венедиктовича

 

4. Укладання  договорів

       На подачу води для зрошення (доповнення та зміни), тарифи на подачу води, які будуть використовуватись в поточному році виходячи з лімітів фінансів по державному бюджету на електроенергію.

     Інформація начальника відділу водокористування Вільнянського міжрайонного управління водного господарства  Камишан Наталії Олексіївни

 

5. Підведення підсумків проведення наради

     Інформація голови райдержадміністрації    Руденко Олександра Андрійовича

      В проведенні наради приймали участь керівники садово-городніх товариств та кооперативів:

СТ «Автодорожник»

СТ « Кисневик»,

СТ «Нива»,

СТ «Сталь-2»,

СТ «Каштан»,

СТ «Колос-2013»,

ОК «Мікрон»,

ОК«Автошляховик-2»

СТ «Прогрес-3»,

ОК «Літейщик-2»,

СТ «Щит»,

СТ «Рибник-2»,

ОК «Дружба-Люкс»,

СТ «Ветеран ЗЄМЗ Іскра»,

СТ «Локомотив»,

ОК «Дружба –ЗШРБУ»,

СТ «Металург-2»,

ОК «Формовщик»,

СТ «Автомобіліст-89»,

ОК «Плод-Люцерна»,

ОК «Агломерат»,

СТ «Співдружність»,

СТ «Феросплавник-3»,

СТ «Будівельник»,

СТ «Мічурінець»,

СТ «Копровик»,

Орендатор внутрігосподарської системи 1-х-1 Кікош І.М.

 

 

            Доповідач Руденко О.А.

            Згідно розробленого завдання про підготовку зрошувальних мереж до роботи 2017 р Управлінням агропромислового розвитку Вільнянської райдержадміністрації, завершується підготовка внутрішньогосподарських зрошувальних мереж до поливного сезону 2017 р.

            Здійснювати контроль в обліку води та тісний зв'язок з управлінням водного господарства.

            З метою санітарного утримання прилеглої території садових товариств які розташованих на землях Люцернянської сільської ради заключити договора на вивіз твердих побутових відходів .

 

            Доповідач Ермоленко О.М.

            Термін дії договору з 01 квітня по 01 листопада поточного року. Вартість надання таких послуг складатиме 6,00грн. з ділянки.

            Вивіз твердих побутових відходів здійснюється згідно графіку погодженим з садово-городніми товариствами та кооперативами.

                                                           

            Доповідач Фальченко В.В.

Фахівцями управління проведена робота по покращенню умов та якості подачі води за рахунок реконструкції рибозахисного устрою на насосній станції №1 Вільнянської зрошувальної мережі.

Взагалі вся міжгосподарська система підготовлена до поливу.

В осінньо-зимовий період спеціалістами управління, групами наладки проведені поточний та капітальні ремонти насосних станцій та обладнання. Заповнення трубопроводу планується з          кінця квітня 2017 року, подача води з 01 травня 2017 року.

 

            Доповідач Камишан Н.О.

         Договір про надання платних послуг з подачі води, що забирається юридичними і фізичними особами на полив богарних земель та інших потреб, залишається  без суттєвих змін у порівнянні з 2016 роком. Договір передбачає умови та порядок подачі технічної води для поливу та розрахунків за послуги з її подачі.

      Управління підпорядковується наказами вищестоящих органів та «Порядку визначення вартості та надання платних послуг бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України», затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України, економічного розвитку і торгівлі України, фінансів України від 25.12.2013 №544/1561/1130 та  зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №163/24940 від 25.01.2014.

Для заключення договору водокористувач зобов’язаний за 10 днів до початку поливного періоду надати в управління відповідні законодавчі документи стосовно садового товариства, або кооперативу:

 Вартість послуг з подачі води 1м3 , що забирається (не сільгосптоваровиробниками) юридичними і фізичними особами на полив богарних земель та інших потреб складатиме  4,08грн.

До всесвітнього Дня води 20 березня 2017 року проведено лекції у старших класах опорного навчального закладу Новомиколаївської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III cтупенів №1 Новомиколаївської районної ради Запорізької області. Також розповсюджено стінгазету в Новомиколаївській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат «Паросток» Новомиколаївського району для розуміння важливості водних ресурсів.

Щороку в грудні в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, мета якого - підвищити рівень правової культури населення, а також поінформувати громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Заходи, які приурочені до Всеукраїнського тижня права, допоможуть працівникам Вільнянського міжрайонного управління водного господарства здобути нові знання, які потребують юридичної допомоги - знайти вирішення своїх проблем.

 14 грудня відзначається день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Внаслідок викиду у навколишнє природне середовище потрапило понад 50 млн. кюрі радіоактивності, майже третина території України загальною площею 15 тис. км2 з населенням 2,4 мільйона була забруднена радіоактивними викидами.

Працівник Вільнянського МУВГ Дутка Анатолій Іванович був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії у 1986 році. Анатолій Іванович працює в управлінні електромонтером по ремонту та обслуговування електрообладнання з 2003 року.

  13-15 грудня у Мелітопольській технічній школі проведено навчання з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів управління.

27 грудня відбулись збори керівників та представників садово-городніх товариств. Розглядувались питання з приводу обладнання вузла комерційного обліку води на НТ-3 Вільнянської зрошувальної системи.

         3 листопада 2016 року на базі Придніпровського МУВГ представники управління були присутні на нараді IV ступеню оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації механічного та енергетичного обладнання.

         Було обговорено нові нормативні акти у сфері охорони праці, заходи щодо покращення забезпеченості робітників спецодягом, взуттям та об’єктів первинними засобами пожежогасіння, а також підведені підсумки роботи за III квартал 2016 року.

         16 листопада представники управління були запрошені на святкування Дня працівників сільського господарства. З цієї нагоди у залі Вільнянської РДА відбулися урочистості, де працівників галузі привітали голова Вільнянської РДА Руденко О.А., голова районної ради Салякін А.О., міський голова Мусіенко Н.О., та начальник відділу АПР Булат І.О.

         Проведено обстеження технічного стану трубчатих переїздів, ливневих скидів та дюкерів на магістральних каналах Вільнянської та Жовтневої зрошувальних систем. Гідротехнічні споруди на меліоративних системах знаходяться в робочому стані і готові до роботи в період сильних дощових опадів.

 

За поливний сезон 2016 року по управлінню полито фізичної площі зрошуваних земель - 1388 га, виконано гектарополивів - 3578 га, подано води на зрошення – 1029,0 тис.м 3 .

 

12 жовтня на базі Придніпровського МУВГ відбувся семінар в якому взяли участь представники управління. Проводився аналіз поливної компанії 2016 року , хід відновлення зрошувальних систем, ведення моніторингу водних ресурсів. Зроблено акцент на розробку законопроектів у Верховній Раді, що стосуються внесення змін у Водний та Земельний кодекси.

 

 

Проводилась щорічна інвентаризація основних засобів та інших необоротних активів та нематеріальних активів на об’єктах управління.

 

У жовтні відновлено витік річки Мокра Московка з встановленням водоохоронного знаку на території Московської сільської ради Вільнянського району.

 

 

Проведено обстеження 2 ставків, що знаходяться на території Московської сільської ради Вільнянського району. Гідротехнічні споруди знаходяться в задовільному стані. Наповнення водойми становить 60-70 %.

 

Семінар з водокористувачами

 

 

9 квітня 2016 року в Україні проводиться Всесвітня соціально-екологічна ініціатива "Дерева Миру". 

Метою ініціативи «Дерева Миру» є проявлення позиції ЗА МИР шляхом висадження дерев, що сприяє об’єднанню народів та озелененню країни. Не зважаючи на національність, стать та вік кожен з нас хоче жити в мирі, кожен хоче жити в «зеленій» країні.

Працівники управління підтримали проведення даної акції та долучились до участі в ній. З думками про мир висаджено декілька садженців.

 

Проводилося озеленення та впорядкування територій насосних станцій Вільнянської та Жовтневої зрошувальних систем, територій виробничих баз: висаджувалися кущі, упорядковувалися квітники, газони, проводилась побілка бордюрів, фарбування водозаборів, збір побутового сміття, очистка від сухої рослинності.

 

Адміністрація та профспілковий комітет Вільнянського міжрайонного управління водного господарства вітає з професійним святом — Днем працівників водного господарства.

За значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу України, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників водного господарства НАГОРОДИТИ:

  • Цінним подарунком Голови Верховної Ради України:

Бродську Надію Борисівну — машиніста насосних установок.

  • Подякою Державного агенства водних ресурсів України:

Гончаренко Ігоря Анатолійовича — провідного інженера охорони праці.

  • Подякою Запорізької обласної державної адміністрації:

Дутку Анатолія Івановича — електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.

  • Грамотою Запорізького обласного управління водних ресурсів:

Курченка Володимира Михайловича — водія автотранспортних засобів,

Бродську Любов Олександрівну — машиніста насосних установок,

Малика Олександра Васильовича — начальника експлуатаційної дільниці № 2,

Коломоєць Віру Іванівну — машиніста насосних установок,

Костенко Людмилу Михайлівну — заступника начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності,

Обруча Олега Вікторовича — головного енергетика.

ОГОЛОСИТИ:

подяку Запорізького обласного управління водних ресурсів:

Швець Олені Володимирівні — диспетчера 1 категорії,

Невмивакі Олександру Миколайовичу — машиніста насосних установок,

Іванову Володимиру Миколайовичу — електрогазозварнику.

НАГОРОДИТИ:

  • грамотою Вільнянського міжрайонного управління водного господарства:

Музику Жанну Володимирівну — провідного інженера енергетика;

Луценко Світлану Юріївну — головного бухгалтера;

Камишан Наталію Олексіївну — головного економіста;

Іванюка Віталія Івановича — машиніста насосних установок;

Цоцоріна Юрія Миколайовича — машиніста насосних установок;

Мельника Леоніда Петровича — машиніста насосних установок;

Чудіну Світлану Леонідівну — інженера-гідротехніка І категорії;

Лобаненко Тетяну Василівну — машиніста насосних установок;

Авсєєвича Олександра Миколайовича — машиніста насосних установок;

Заброду Юрія Васильовича — машиніста насосних установок;

Сокирку Віктора Павловича — машиніста насосних установок.

ОГОЛОСИТИ:

подяку Вільнянського міжрайонного управління водного господарства:

Цоцоріній Ользі В’ячеславівні — бухгалтеру І категорії;

Холод Ользі Олександрівні — секретарю;

Гарбузу Сергію Володимировичу — трактористу-машиністу с/господарського виробництва;

Хижняку Андрію Анатолійовичу — машиніста насосних установок;

Ковальській Ксенії Анатоліївні — машиніста насосних установок;

Тененьову Анатолію Геннадійовичу — машиніста насосних установок;

Мананкіну Леоніду Георгійовичу — машиніста насосних установок;

Костенко Василю Федоровичу — машиніста насосних установок;

Галевському Володимиру Володимировичу — ремонтувальнику русловому;

Петрику Сергію Миколайовичу — слюсарю з ремонту автомобілів.

Бажаємо Всім міцного здоров'я, добра, оптимізму, хорошого настрою, успіхів в роботі і світлого майбутнього.

 

Вже не вперше трапляються випадки крадіжок державного майна, яке знаходиться на балансі Вільнянського МУВГ.

Так 28 та 29 жовтня 2015 року на магістральному каналі МК-1 Жовтневої зрошувальної системи, біля с. П-Михайлівка, відбулась крадіжка з/б плит в кількості 89 шт. Управлінню нанесені великі збитки.

За фактом скоєного злочину керівництво управління звернулося до районної міліції, прокуратури та райдержадміністрації.

Підготовлена стаття про крадіжку в газету «Дніпровські вогні».

В першу суботу липня  відзначається Міднародний День Дніпра. Дніпро - головна артерія України, значення якої не можливо переоцінити, оскільки воду з Дніпра п'є 70 % населення держави.

Враховуючи актуальність використання чистої дніпровської води працівниками управління проведено  акцію "Чистий берег" на території Вільнянського району. В прибережній захисній смузі прибрано сміття та побутові відходи.

 

 

В першу неділю червня відзначається професіональне свято - день працівників водного господарства. Керівництво вітає всіх працівників управління  зі святом. 

Бажаємо міцного здоровя,щоб в душі жила радість, у серці любов, у родині злагода, в роботі успіх і процвітання.

 

 
День довкілля - крок до чистого майбутнього 
 
       У квітні, на виконання Указу Президента України «Про День довкілля» з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів на меліоративних системах та водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністративних будівель та виробничих баз, працівники Вільнянського міжрайонного управління водного господарства взяли участь у заходах з благоустрою територій водогосподарських об’єктів, які були спрямовані на поліпшення стану довкілля, очищення водних джерел та прилеглих до них територій. 
         У проведенні субботника на території об'єктів Вільнянського МУВГ біля адміністративних будівель та виробничих баз взяли участь більшість працівники управління, якими було здійснено заходи з прибирання, а саме: збір побутового сміття, очистка від сухої рослинності, листя, ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища. 
 
       Окрім цього проводилося озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів та каналів: висаджувалися кущі, сосни в кількості 40 штук, упорядковувалися квітники, газони; формування та обрізання дерев та кущів; побілки і пофарбування гідротехнічних споруд.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Проведення лекцій до Дня води у шкільних закладах - 2017 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

13.10.2011
Деякі аспекти набуття права власності на об'єкти безхазяйного нерухомого майна

     Питання набуття права власності на об'єкти безхазяйного нерухомого майна було та залишається актуальним сьогодні.
 

     Актуальність обговорюваної теми підтверджується не тільки чисельною кількістю питань щодо самої процедури визнання об'єкта нерухомого майна безхазяйним, а й, наприклад, відсутністю розуміння самого поняття безхазяйної речі, відсутністю налагодженої і систематизованої взаємодії між органами, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно та органами місцевого самоврядування. Аналіз проблемних питань, пов'язаних з постановкою на облік безхазяйного нерухомого майна свідчить про необхідність додаткового обговорення законодавства, що регулює відносини у відповідній сфері.

 

     Процедура взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначена Цивільним кодексом України ( 435-15 ). Так, відповідно до частини другої статті 335 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

 

     Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

 

     Заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Кодексом ( 435-15 ), подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади (стаття 269 Цивільного процесуального кодексу України) ( 1618-15 ).

 

     Таким чином, законодавство визначає особливі правила щодо набуття права власності на безхазяйні нерухомі речі.

 

     Перш за все такі речі мають бути взяті на облік як безхазяйні за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони знаходяться, з обов'язковим оголошенням про це у друкованих засобах масової інформації.

 

     Законодавець визначив саме такий порядок за для того аби встановити власника або іншу особу, яка має право вимагати повернення такої речі, або ж заявити про свої права на вказану річ.

     Необхідність постановки на облік речі як безхазяйної обумовлена також тим, що лише по закінченню чітко визначеного періоду - 1 року, що обчислюється з моменту взяття такої речі на облік, виникнуть правові підстави для визнання власником речі іншої особи.

 

     Справа про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади розглядається судом за участю заявника з обов'язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.

 

     За позовом органу, правомочного управляти комунальним майном, суд за умови якщо не буде встановлено власника або іншу особу, яка має право вимагати повернення своєї власності чи не заявила про своє право на нерухоме майно, передає безхазяйну нерухому річ до комунальної власності.

 

     Разом з тим, необхідно зазначити про обов'язкову складову процедури набуття права власності на безхазяйну нерухому річ - офіційне оприлюднення інформації про взяття нерухомої речі на облік органом державної реєстрації прав.

 

     Цивільним кодексом України ( 435-15 ) не визначено суб'єкта, на якого покладається обов'язок інформувати громаду (суспільство) про взяття нерухомого майна на облік як безхазяйного. Однак, цілком виправданою вбачається думка про те, що таким суб'єктом є відповідний орган місцевого самоврядування. Адже саме орган місцевого самоврядування є зацікавленою особою щодо набуття права власності на безхазяйну нерухому річ, а тому необхідність забезпечення дотримання такої складової процедури набуття права власності (на рівні з дотриманням строку - 1 рік) як офіційне оприлюднення інформації про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік (без дотримання якої унеможливлюється прийняття судом відповідного рішення), є його прерогативою, оскільки покликана убезпечить від прийняття судом рішення не на його користь із зазначених підстав.

 

     Розглядаючи проблематику набуття права власності на об'єкти безхазяйного нерухомого майна виникає потреба у визначені самого поняття безхазяйна річ.

 

     Зі змісту частини першої зазначеної статті 335 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) випливає, що лише те майно, яке не має власника або власник якого невідомий може вважатися безхазяйним.

 

     В такому контексті поняття "не має власника" та "власник невідомий" об'єднує одна спільна категорія - відсутня особа, яка б могла оспорити право власності на нерухоме майно.

 

     Вважаю, що таке поняття як "не має власника" застосовується у випадку, якщо певна річ має статус нерухомого майна, права щодо якого виникли у його власника й були зареєстровані в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, однак з певних причин право власності у відповідної особи на зазначене майно припинилося. Тобто, при фактичному існуванні об'єкта нерухомого майна його власник відсутній.

 

     Так, наприклад згідно зі статтею 347 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) особа може відмовитися від права власності на майно, заявивши про це або вчинивши інші дії, які свідчать про її відмову від права власності. У разі відмови від права власності на майно, права на яке підлягають державній реєстрації, право власності на нього припиняється з моменту внесення за заявою власника відповідного запису до державного реєстру.

 

     Тобто, у разі прийняття власником рішення про відмову від права власності на нерухоме майно (право власності на яке згідно зі статтею 182 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) підлягає державній реєстрації) - він має підтвердити факт припинення свого права власності шляхом звернення з відповідною заявою про припинення права власності на об'єкт нерухомого майна до органу, що здійснює державну реєстрацію прав. З моменту внесення реєстратором бюро технічної інвентаризації відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно - таке майно не має власника, а отже саме з цього моменту може вважатися безхазяйним.
 

     На мою думку, поняття "власник невідомий" застосовується у випадку, якщо має місце фактичне існування об'єкта нерухомого майна при відсутності будь-якої документації щодо нього та інформації про його власника.

 

     Прикладом може слугувати ситуація, за якої житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно збудовані чи будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або особою, що не є власником або користувачем земельної ділянки, без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил (самочинне будівництво). При умові, що право власності на самочинно збудований об'єкт нерухомості не визнане судом за особою, яка здійснила самочинне будівництво, чи за власником (користувачем) земельної ділянки, й не має місце його державна реєстрація в Реєстрі прав власності на нерухоме майно.

 

     На сьогодні найпоширенішою помилкою як органів, що здійснюють державну реєстрацію прав, так і органів місцевого самоврядування при реалізації своїх повноважень, пов'язаних з вирішенням питання можливості віднесення нерухомого майна до категорії "безхазяйне", є застосування поняття "безхазяйна річ" до майна, власник якого відомий (наприклад, інформація щодо особи власника міститься в Реєстрі прав власності на нерухоме майно), але він не перебуває за місцем знаходження такого майна або ж в даний час місце його перебування встановити неможливо.
 

     Розглянемо ситуацію на прикладі приватизованого житла, яке не використовується його власниками за призначенням, у разі, якщо власники змінили місце проживання або місце перебування таких власників встановити неможливо.

 

     Приватизацією державного житлового фонду відповідно до Закону України "Про приватизацією державного житлового фонду" ( 2482-12 ) є відчуження квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв та ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.

 

     Цивільний кодекс України ( 435-15 ) також визначає, що однією із підстав набуття фізичною особою права власності є приватизація нею державного майна та майна, що є в комунальній власності (стаття 345).

 

     Власник приватизованого житла має право розпоряджатися квартирою (будинком) на свій розсуд: продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укладати інші угоди, не заборонені законом. Порядок здійснення цих прав власником житла регулюється цивільним законодавством України (стаття 12 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду") ( 2482-12 ).

 

     Згідно зі статтями 316 та 317 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону відповідно за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Тобто, на зміст права власності не впливають ні місце проживання, ні місцезнаходження майна, що означає - де б не проживав власник і де б не знаходилось його майно, він володіє щодо нього усією сукупністю прав володіння, користування та розпорядження.

 

     Виходячи зі змісту статті 319 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), власник, володіючи, користуючись та розпоряджаючись своїм майном на власний розсуд, може вчиняти щодо нього будь-які дії, в тому числі знищити майно чи відмовитись від нього.

 

     Слід наголосити на тому, що право власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні (стаття 321 Цивільного кодексу України) ( 435-15 ). Конституція ( 254к/96-ВР ) також гарантує власнику його право, закріплюючи норму, відповідно до якої ніхто не може бути протиправно позбавлений свого майна інакше, як за рішенням суду.

 

     Отже, враховуючи наведене, приватизоване житло, яке не експлуатується власниками, що змінили своє місце проживання, за призначення не може бути визнане безхазяйним із зазначених підстав, у тому числі з огляду на те, що власник такого нерухомого майна відомий.

 

     До нерухомого майна, власник якого відомий, однак місце перебування його встановити неможливо, у тому числі у разі визнання останнього безвісно відсутнім (за наявності відповідних підстав та у судовому порядку), не може бути застосовано а ні поняття "безхазяйне майно", а ні процедуру набуття права власності на нього відповідним органом місцевого самоврядування, оскільки Цивільним кодексом України ( 435-15 ) визначено інші правові механізми розпорядження таким майном.

 

     Так, відповідно до статті 44 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) на підставі рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою нотаріус за останнім місцем її проживання описує належне їй майно та встановлює над ним опіку.

 

     За заявою заінтересованої особи або органу опіки та піклування над майном фізичної особи, місце перебування якої невідоме, опіка може бути встановлена нотаріусом до ухвалення судом рішення про визнання її безвісно відсутньою.

 

     Опікун над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або фізичної особи, місце перебування якої невідоме, приймає виконання цивільних обов'язків на її користь, погашає за рахунок її майна борги, управляє цим майном в її інтересах.

 

     За заявою заінтересованої особи опікун також надає за рахунок цього майна утримання особам, яких фізична особа, яка визнана безвісно відсутньою, або фізична особа, місце перебування якої невідоме, за законом зобов'язані утримувати.

 

     Опіка над майном припиняється у разі скасування рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою, а також у разі появи фізичної особи, місце перебування якої було невідомим.

 

     Тобто, за наявності будь-якої інформації щодо особи власника нерухомого майна існує вірогідність того, що такою особою буде заявлено право на нього або вимогу про повернення власності у своє володіння, користування та розпорядження.
 

     Ще однією найпоширенішою помилкою зацікавлених органів влади є намагання поширити процедуру набуття права власності на нерухоме майно як безхазяйне у разі смерті власника нерухомого майна та відсутності спадкоємців на зазначене майно.
 

     Звертаємо увагу, що відповідно до статті 1277 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

 

     Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

 

     Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

 

     Тобто, положення вказаної статті визначають долю спадщини, яка внаслідок певних чинників не переходить до спадкоємців. При цьому, встановлює, що визнання спадщини відумерлою відбувається не автоматично за наявності вказаних обставин, а лише за наявності рішення суду, яке в свою чергу, приймається за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

 

     Отже, в даному випадку процедура визнання майна безхазяйним та реєстрація права власності на нього не може бути застосована, адже йдеться про підставу припинення права власності - смерть власника, а також про підставу набуття права власності на спадщину, що визнана судом відумерлою і регулюється цивільним законодавством як окрема чітко визначена процедура.

 

     Інститут набуття прав власності на безхазяйне нерухоме майно не застосовується і у випадку набуття прав власності за набувальною давністю.

 

     Статтею 344 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) визначено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом ( 435-15 ).

 

     Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом.

 

     Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

 

     Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.

 

     Таким чином, у випадку, якщо є всі підстави вважати, що власник майна тривалий час не виявляє наміру визнати певну річ своєю, він погодився з її втратою - вона може бути визнана власністю фактичного добросовісного володільця.

 

     Інститут набувальної давності є одним із первинних способів виникнення права власності, тобто такий спосіб, відповідно до якого право власності на річ виникає вперше або незалежно від права попереднього власника на цю річ - не базується на попередній власності та відносинах правонаступництва, а базується на сукупності обставин, зазначених у частині першій статті 344 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), а саме: тривалого, добросовісного, відкритого та безперервного володіння майном як своїм власним.

 

     Тривалість володіння передбачає, що має закінчиться визначений у Кодексі строк, що розрізняється залежно від речі (рухомої чи нерухомої), яка перебуває у володінні певної особи, і для нерухомого майна складає десять років.

 

     Добросовісне володіння означає, що особа не знала і не повинна була знати, що володіє річчю незаконно. Тому встановлення добросовісності залежить від підстав набуття майна.

 

     Відкритість та безперервність володіння теж є необхідними умовами для набуття права власності за набувальною давністю і означають, що володілець володіє річчю відкрито, без таємниць, а також те, що протягом означеного в законі строку володілець не вчиняв дій, що свідчили б про визнання ним обов'язку повернути річ власнику, а також йому не пред'являвся правомочною особою позов про повернення майна.

 

     Слід звернути увагу на деякі відмінності двох інститутів набуття права власності за набувальною давністю і на безхазяйне нерухоме майно.

 

     По-перше, набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю можливе і у разі існування відомостей про попереднього власника, що унеможливлює набуття права власності як на безхазяйну річ;

 

     По-друге, право власності на безхазяйне нерухоме майно набувається єдиним, чітко визначеним суб'єктом - відповідною територіальною громадою, а у разі набуття права власності за набувальною давністю - будь-яким суб'єктом цивільних правовідносин з урахуванням положень пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України ( 435-15 ), відповідно до яких правила його статті 344 про набувальну давність в частині визнання права власності на нерухоме майно за правилами набувальної давності можливе не раніше 1 січня 2011 року.

 

     Практика ж застосування інституту набувальної давності наразі лише формується, а тому потребує окремого досконалого вивчення.

 


Управління цивільного законодавства та законодавства
з питань земельних відносин Ю.С.Обдимко

 

 

 

 

Облаштоване природне джерело

У Новомиколаївському районі на території Різдвянської сільської ради у 2014 році на узбіччі дороги у село Різдвянку, була відновлена і облаштована криниця з питною водою. Завдяки старанням багатьох людей криниця вийшла на славу: милує зір коловорот, і зруб. Тут можна посидіти й відпочити на широких дерев’яних лавах. З цього приводу спеціалістами управління була надрукована стаття у газеті «Наше життя» Новомиколаївського району.

 

 

Управління прийняло участь у Всеукраїнському конкурсі "До чистих джерел" у категорії "автори публікацій".

 

За дорученням Запорізького обласного управління водних ресурсів представники Вільнянського МУВГ на чолі з керівником управління 19 грудня відвідали Гуляйпільську школу-інтернат, привітали дітей зі св'ятом святого Миколая та надали спонсорську допомогу. 

 

Перелік малих річок, в межах закріплених районів:

Вільнянський район - 119,7 км, у тому числі:

Мокра Московка -29,1 км,

Суха Московка - 15,0 км,

Вільнянка -19,6 км,

Плоска Осокоровка -28,0 км,

Солона-3 - 28,0 км.

Новомиколаївський район - 139,3 км, у тому числі:

Верхня Терса - 73,0 км,

Солона-1 - 5,0 км,

Солона-2 - 20,1 км,

Солона-3 - 17,5 км,

Любашівка - 23,7 км.

Гуляйпільський район - 164,3 км, у тому числі:

Гайчур - 59,0 км,

Янчур - 42,1 км,

Солона - 23,0 км,

Солона-1 - 9,6 км,

Верхня Терса - 10,6 км,

Жеребець - 20,0 км.

Запорізький район - 98,7 км, у тому числі:

Конка - 20,0 км,

Мокра Московка - 16,4 км,

Нижня Хортиця - 17,9 км,

Середня Хортиця - 24,1 км, 

Томаківка - 20,3 км.

Більмацький район - 179,5 км, у тому числі:

Берда - 36,0 км,

Гайчур - 24, км,

Конка - 14,2 км,

Суха Конка - 6,9 км,

Грузська - 14,5 км,

 Грузенька - 14,5 км,

Каратюк - 18,5 км,

Кам'янка - 21,2 км,

Кильтечія - 12,0 км,

Камишеватка - 6,6 км,

Янчур - 10,4 км.

Розівський район - 27,3 км, у тому числі:

Кальчик - 10,0 км,

Кобильня - 10,0 км,

Каратиш - 7,3 км.

Оріхівський район - 136,4 км, у тому числі:

Конка - 70,0 км,

Верхня Терса - 8,0 км,

Жеребець - 45,8 км,

 М.Токмачка - 6,8 км,

Янчекрак - 5,8 км.

Пологівський район - 133,1 км, у тому числі:

Гайчур - 26,1 км,

Конка - 48,0 км,

Янчур - 6,5 км,

Суха Конка - 14,7 км,

М.Токмачка - 37,8 км.

Всього 998,3 км річок.

 

Наявнiсть рiчок, що протікають на території закріплених районів Вільнянського МУВГ

  п/п

Назва рiчки (довжиною
бiльше 10 км)

Куди
впадає

Довжина
рiчки
, км

Площа
водозбору,
км2

1

2

3

4

5

А. Рiки Приднiпров’я

                        середнi рiчки

1

Гайчур

Вовча

132,2

2145,0

2

Конка

Днiпро

152,2

2616,0

                        малi рiчки

3

Кам’янка

Гайчур

21,2

91,4

4

Янчур

- "" -

76,2

901,0

5

Солона

Янчур

28,6

302,6

6

Верхня Терса

Вовча

111,6

1677,0

7

Солона 1

Верхня Терса

14,6

67,8

8

Солона 2

- "" -

20,1

112,0

9

Солона 3

- "" -

45,5

365,0

10

Любашiвка

- "" -

23,7

152,0

11

Кобильня

Мокрi Яли

11,0

375,0

12

Плоска Осокорiвка

Днiпро

28,0

426,0

13

Вiльнянка

- "" -

19,6

207,0

14

Суха Московка

- "" -

15,0

86,9

15

Мокра Московка

- "" -

45,5

465,0

16

Середня Хортиця

Старий Днiпро

24,1

92,8

17

Нижня Хортиця

- "" -

17,9

81,6

18

Томакiвка

- "" -

51,0

1020,0

19

Суха Конка

Конка

21,6

102,0

20

Мала Токмачка

- "" -

44,6

216,0

21

Жеребець

- "" -

65,8

511,0

Б. Рiки Приазов’я

                      малi рiчки

22

Обiточна

- "" -

96,1

1437,0

23

Кiльтичия

- "" -

67,0

556,0

24

Камишевата

- "" -

12,6

47,2

25

Солона

Азовське море

18,1

22,6

26

Берда

- "" -

120,0

1743,0

27

Грузська

Берда

14,5

110,0

28

Грузенька

- "" -

14,5

47,0

29

Каратюк

- "" -

31,0

244,0

30

Каратиш

- "" -

38,8

466,0

31

Кальчик

Кальміус

88,0

1260,0